PNY CS900 düşük yazma hızı

KiliseHocası

Kilopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
PNY CS900
Anakart
Gigabyte B450 S2H
Merhaba, geçen günlerde PNY CS900 SSD satın aldım. Bunu ikinci SSD olarak kullanıyorum sadece oyunlar için almıştım. Kullanım esnasında hızdan kaynaklı bir problem oluşmadı fakat test ettiğimde değerlerin düşük olduğunu gördüm. Değerler aşağıda paylaştığım gibi. CrystalDiskMark programında ilk satırdaki yazma değeride bazen 9 çıkabiliyor. Test sonucu normal hızı çıktığında bile test esnasında o hıza 9'dan başlayarak artarak ulaşmış oluyor(sadece yazma hızı için). Bu değerler normal midir? Bu konuda pek bilgim olmadığı için 2. bir yazılımla da test edip sizlere sormak istedim. Anakart modelim B450 S2H. Son güncellemelerin hepsini yaptım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-04-26 190922.png
    Ekran görüntüsü 2023-04-26 190922.png
    39,8 KB · Görüntüleme: 34
  • Ekran görüntüsü 2023-04-26 192136.png
    Ekran görüntüsü 2023-04-26 192136.png
    30,6 KB · Görüntüleme: 40
Markanın uygulaması varsa onu da indirebilir misin? Belki sahtedir. Ve criystaldiskinfo programınıda indirip bakabilir misin?

Markanın programını indirdim evet orada disk gözüküyor orijinal olduğunu düşünüyorum ama program aşırı kötü olduğu için kontrol etmek dışında bir işlem yapmadım.

Markanın uygulaması varsa onu da indirebilir misin? Belki sahtedir. Ve criystaldiskinfo programınıda indirip bakabilir misin?

CrystalDiskInfo ekranı bu şekilde.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-04-26 201500.png
    Ekran görüntüsü 2023-04-26 201500.png
    47,2 KB · Görüntüleme: 34
Markanın programını indirdim evet orada disk gözüküyor orijinal olduğunu düşünüyorum ama program aşırı kötü olduğu için kontrol etmek dışında bir işlem yapmadım.

CrystalDiskInfo ekranı bu şekilde.

Orijinale benziyor. Sağlıkta 99 sorun neyde anlayamadım bu konuda daha bilgili hocalarım görürlerse onlar versin tavsiye yanlış bilgi vermek istemiyorum.

Test sırasında SSD'yi ekstra bir yüke soktunuz mu? ATTO'daki sonuçlarda pek sıkıntı gözükmüyor gibi. Testi tekrarlarlayın ayrıca test esnasında bilgisayarı kullanmayın.

Geri
Yukarı