PNY CS900 SSD iyi mi?

Yusuf11

Decapat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i5 12400F・ASUS ROG STRIX Radeon RX 6750 XT・ASUS PRIME H610M-K・GoodRam 8GB IRDM x2・GoodRam 512GB PX500 Gen3x4 M.2 NVMe・Thermaltake Versa T25 ARGB TG 650W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa

Razer BlackShark V2 X Gaming Kulaklık・Razer Deathadder V2 Mini Gaming Mouse
Meslek
Öğrenci, Yazılımcı, İngilizce-Türkçe Tercüman
SSD veya HDD modeli
PNY CS900
Merhaba, yakın zamanda PNY CS900 isimli bir SSD almayı düşünüyorum. İnternetten falan testlerine baktım iyi gibi gözüküyor. Fakat bazı yerlerde bu modeli çok kötülemişler. Bu durumu hiç anlamlandıramadım. Dedikleri kadar kötü mü? Ayrıca bazı oyunlarda drop sorunları yaşıyorum. Bu modeli aldığım zaman droplar çözülür mü?

Bilgisayar özellikleri:
Marka: Lenovo
Sistem modeli: 82C7
İşlemci: AMD Ryzen 5 3500U with Radeon Vega movile GFX (8 CPUs), ~2.1 GHz
Bellek: 8192 MB RAM
DirectX sürümü: DirectX 12
Ekran: AMD Radeon Vega 8 Graphics
Disk: ST1000LM 035-1RK172 SATA Disk Device (HDD)

Drop sorunu için RAM yükseltmelisin. SSD iş görür. Çok iyi mükemmel denemez. Tabii bütçe meselesi.

@NipponChemiConKYCap RAM konusunda pek bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Bilgisayar bazen cidden yavaşlıyor. Ayrıca Valorant'ta bazen drop sorunu yaşıyorum. RAM'in tamamını kullanmıyor fakat disk kullanımı ne zaman baksam %100 oluyor. Yani sanırım SSD aldığım zaman drop sorunumun büyük ölçüde azalacağını düşünüyorum.

@NipponChemiConKYCap RAM konusunda pek bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Bilgisayar bazen cidden yavaşlıyor. Ayrıca Valorant'ta bazen drop sorunu yaşıyorum. RAM'in tamamını kullanmıyor fakat disk kullanımı ne zaman baksam %100 oluyor. Yani sanırım SSD aldığım zaman drop sorunumun büyük ölçüde azalacağını düşünüyorum.

Oyun için 4-5 GB RAM kalıyor çünkü Windows 3-4 GB RAM ayırıyor kendine. 8 GB günümüz için yetersiz. Onun dışında SSD alınca bir bakarsın. Droplara pek çözüm olmaz SSD.

Geri
Yukarı