PNY RTX A2000 vs ASUS RTX 3060 V2

Bütçe
11.000 TL

redwon

Centipat
Yer
samsun
Daha fazla  
Meslek
grafik tasarımcısı
Her iki kartta render sistemi konusunda işlem gören yakın değere sahip CUDA çekirdekleri mevcut. PNY RTX A2000 12 GB daha iyi örneğin: 2 yıl önce ASUS GeForce Dual RTX 2070 Super EVO OC 8 GB GDDR6 256bit DX12 NVIDIA ekran kartını almıştım 5000TL'ye keyshot renderda kullanmıştım. Render alırken aşırı ses çıkardığından ve ısındığından 1 ay kullandım ve aynı fiyata sattım çok şükür. Sonra HP 3ME25AA NVIDIA Quadro P620 2 GB GDDR5 128Bit Ekran Kartı'nı satın aldım. CUDA çekirdeği 512 olduğundan render da kullanamıyorum ve üst model olan PNY RTX A2000 12 GB almayı düşünüyorum.

Araştırdım piyasada güvenli satıcı bulamıyorum. Bu kartları mining yapanlarda kullanıyorlar ve piyasada bu kartları satan güvenli satıcı yok ben bulamadım kartları kullanıp eskittikten sonra güzelce kutulayıp piyasaya satıyorlarmış sadece söylenti şahit değilim. Yani piyasa güvenilir değil. Yorumlarda garanti sorunu, aksesuarsız kutu ve görüntü problemleri vs. Benin sorum, bu kartları kullanan arkadaşlar var mı? ASUS GeForce Dual RTX 3060 OC V2 12 GB GDDR6 192bit NVIDIA alsam render işlerimde kullanabilir miyim? Fiyatı ve güvenli satın alımı var. Diğer kartı yani PNY RTX A2000 almayı çok isterdim fakat güvenli makul fiyat veren bir yer bulamadım. Güvenli firmalar bu kartları satmıyor. (Vatan, MediaMarkt vb.) Maximum fiyat aralığım 9000-11000TL İstediğim asıl kart linki: PNY RTX A2000 12 GB Hangisini almalıyım?

Her iki kartta render sistemi konusunda işlem gören yakın değere sahip CUDA çekirdekleri mevcut. PNY RTX A2000 12 GB daha iyi örneğin: 2 yıl önce ASUS GeForce Dual RTX 2070 Super EVO OC 8 GB GDDR6 256bit DX12 NVIDIA ekran kartını almıştım 5000TL'ye keyshot renderda kullanmıştım. Render alırken aşırı ses çıkardığından ve ısındığından 1 ay kullandım ve aynı fiyata sattım çok şükür. Sonra HP 3ME25AA NVIDIA Quadro P620 2 GB GDDR5 128Bit Ekran Kartı'nı satın aldım. CUDA çekirdeği 512 olduğundan render da kullanamıyorum ve üst model olan PNY RTX A2000 12 GB almayı düşünüyorum.

Araştırdım piyasada güvenli satıcı bulamıyorum. Bu kartları mining yapanlarda kullanıyorlar ve piyasada bu kartları satan güvenli satıcı yok ben bulamadım kartları kullanıp eskittikten sonra güzelce kutulayıp piyasaya satıyorlarmış sadece söylenti şahit değilim. Yani piyasa güvenilir değil. Yorumlarda garanti sorunu, aksesuarsız kutu ve görüntü problemleri vs. Benin sorum, bu kartları kullanan arkadaşlar var mı? ASUS GeForce Dual RTX 3060 OC V2 12 GB GDDR6 192bit NVIDIA alsam render işlerimde kullanabilir miyim? Fiyatı ve güvenli satın alımı var. Diğer kartı yani PNY RTX A2000 almayı çok isterdim fakat güvenli makul fiyat veren bir yer bulamadım. Güvenli firmalar bu kartları satmıyor. (Vatan, MediaMarkt vb.) Maximum fiyat aralığım 9000-11000TL İstediğim asıl kart linki: PNY RTX A2000 12 GB Hangisini almalıyım?
Öneride bulunacak kimse yok mu? Bu konu bu kadar yalnız mı?

PC.
Aerocool VP-750W
Corsair 9-9-9-24 1600MHz 4 GB 4 adet top 16 GB RAM.
Ekran kartı: Quadro PNY P620 2 GB GDDR5.
Anakart: ASUS P8Z77-V-LX
İşlemci: i7 3770.

Son düzenleme:
Her iki kartta render sistemi konusunda işlem gören yakın değere sahip CUDA çekirdekleri mevcut. PNY RTX A2000 12 GB daha iyi örneğin: 2 yıl önce ASUS GeForce Dual RTX 2070 Super EVO OC 8 GB GDDR6 256bit DX12 NVIDIA ekran kartını almıştım 5000TL'ye keyshot renderda kullanmıştım. Render alırken aşırı ses çıkardığından ve ısındığından 1 ay kullandım ve aynı fiyata sattım çok şükür. Sonra HP 3me25aa NVIDIA Quadro P620 2 GB GDDR5 128bit ekran kartı'nı satın aldım. CUDA çekirdeği 512 olduğundan render da kullanamıyorum ve üst model olan PNY RTX A2000 12 GB almayı düşünüyorum.

Araştırdım piyasada güvenli satıcı bulamıyorum. Bu kartları mining yapanlarda kullanıyorlar ve piyasada bu kartları satan güvenli satıcı yok ben bulamadım kartları kullanıp eskittikten sonra güzelce kutulayıp piyasaya satıyorlarmış sadece söylenti şahit değilim. Yani piyasa güvenilir değil. Yorumlarda garanti sorunu, aksesuarsız kutu ve görüntü problemleri vs. Benin sorum, bu kartları kullanan arkadaşlar var mı? ASUS GeForce Dual RTX 3060 OC V2 12 GB GDDR6 192bit NVIDIA alsam render işlerimde kullanabilir miyim? Fiyatı ve güvenli satın alımı var. Diğer kartı yani PNY RTX A2000 almayı çok isterdim fakat güvenli makul fiyat veren bir yer bulamadım. Güvenli firmalar bu kartları satmıyor. (vatan, MediaMarkt vb.) Maximum fiyat aralığım 9000-11000TL istediğim asıl kart linki: PNY RTX A2000 12 GB hangisini almalıyım?

öneride bulunacak kimse yok mu? Bu konu bu kadar yalnız mı?

PC.
Aerocool VP-750W

PNY kart bir grafik kartı tasarım için kullanılır oyun için değil.

PNY kart bir grafik kartı tasarım için kullanılır oyun için değil.

Konuuyu okusaydın keşke arkadaş zaten render için istiyor oyun için değil.

3060 CUDA çekirdeği olarak A2000'den daha fazla var. Ben sanırım RTX 3060 alırdım. 3060 bir de daha ucuz sanırım.

@DKB 2070super evo deneyimimde paylaştığım gibi render alırken ve yüksek poligonlu sahnelerde aşırı ses ve ısınma problemi vardı. Oyunlarda bu problem yoktu. Diğer kart rtx a2000 gibi yüksek cuda çekirdeklerine sahip kartları kullanmadım ve aralarındaki fark nasıldır bilmiyorum. Bir tecrübem yok. Bilgi sahibi birisinin tavsiyesine ihtiyacım var.

Hepsiburda üzerinde bu fiyatın epey altında Zotac RTX 3060 satılıyor, sizin ihtiyacınıza yönelik duruyor, tabii sizin için ısınmadan kasıt nedir o da önemli, geçen gün bir arkadaş 72 derece çok yüksek demişti mesela...

Vallahi render olarak bende pek bilemiyorum ne kadar fark olur. RTXA2000 sadace render için üretilmiş bir kart ama tahminimce RTX 3060 da aynı performansı gösterebilir gibi duruyor.

Vallahi render olarak bende pek bilemiyorum ne kadar fark olur. RTXA2000 sadace render için üretilmiş bir kart ama tahminimce RTX 3060 da aynı performansı gösterebilir gibi duruyor.

@Procon1337 2070super evo almıştım vatandan oyunlarda ultra ayarlarda dahi ses ve ısınma çok değildi fakat render işlemlerinde aşırı ses ve ısınma vardı sıcaklık değeri 90 derecelere çıkıyordu sıcaklık beni etkileyen faktör değildi aşırı ses vardı rahatsız ediyordu uçak motoru gibi ses 1 kullandım sattım çok şükür zarar etmedim bu rtx a2000 gibi kartlar nasıl tecrübe sahibi değilim

@Procon1337 2070super evo almıştım vatandan oyunlarda ultra ayarlarda dahi ses ve ısınma çok değildi fakat render işlemlerinde aşırı ses ve ısınma vardı sıcaklık değeri 90 derecelere çıkıyordu sıcaklık beni etkileyen faktör değildi aşırı ses vardı rahatsız ediyordu uçak motoru gibi ses 1 kullandım sattım çok şükür zarar etmedim bu rtx a2000 gibi kartlar nasıl tecrübe sahibi değilim

Öneride bulunacak kimse yok mu? Bu konu bu kadar yalnız mı?

PC.
Aerocool VP-750W
Merhaba,
Güvenilir yer olarak buraya bakabilirsin. Anladığım kadarı ile yetkili satıcısı oluyor kendileri.

Yeni konular

Geri
Yukarı