PNY XLR8 CS3040 vs Crucial P5 2TB

Bu ürünü alabilirsiniz.

Ürün hakkında tam net bir bilgiye sahip değilim ama 3100 liraya EVO Plus almak varken bu ne kadar mantıklıdır?
Teknik detay açısından artı ve eksi yönlerini belirtirseniz sevinirim. Eksik biliyorsam da öğrenmiş olurum.

Sanırım 4GB/s sınır vardı. Yani 4000MB/s hızlara yaklaşabilirsiniz ama emin değilim, yanılıyor olabilirim.
4000 ise iyi gibi duruyor yine de
970 Evo Plus alabilirsiniz. Bence 2TB çok fazla. 1 TB alsanız yeterli olur diye düşünüyorum. Eğer yeterli olmazsa yanına 1 TB 870 EVO alırsınız ileride.
SSD yeri de var bilgisayarın, oraya da iki üç tane M.2 SSD yerleştirme imkanı varsa çeşitli arabirimlerle, güzel olur.
Keşke imkanımız olsa da 4 veya 8 tb alabilsek, siz 1tb diyorsunuz... Acı acı gülümsedim

Ürün hakkında tam net bir bilgiye sahip değilim ama 3100 liraya EVO Plus almak varken bu ne kadar mantıklıdır?
Teknik detay açısından artı ve eksi yönlerini belirtirseniz sevinirim. Eksik biliyorsam da öğrenmiş olurum.
Ürün eski seri SX8200Pro'dan biraz iyi. Yani 970 Evo ile Evo Plus arasında konumlanıyor diyebiliriz.

Bu arada, az önce bu ürünü görememiştim. Şunu alın hocam, bu daha iyidir.

Bu arada, az önce bu ürünü görememiştim. Şunu alın hocam, bu daha iyidir.
Teslim tarihi çok geç, 27 temmuz diyor. Bu siteden alış veriş yapmak konusunda hiç güvenim yok, site de dandik bir site doğru dürüst arama sonuçları hiç doğru veri üretmiyor. Geçenlerde samsung 980 pro 2 tb modelini alacaktım, fiyat 2700 civarı idi, dedim herhalde dolandırıcı... En sonunda alayım dedim, üç saat sonra da bitmiş.... Alamadım

Teslim tarihi çok geç, 27 Temmuz diyor. Bu siteden alışveriş yapmak konusunda hiç güvenim yok, site de dandik bir site doğru dürüst arama sonuçları hiç doğru veri üretmiyor.

Hakkında atıp tuttuğunuz site Amazon yalnız hatırlatmak isterim. Diger siteler bir yana Amazon bir yana benim gözümde.
Ona kalırsa örneğin Hepsiburada üzerinden de bir şey alındığında teslim süresini 2 hafta sonrasına gösteriyor ama sallıyorum 3 gün içinde geliyor gibi düşünebilirsin.
Kısa süre içinde elinde olur muhtemelen.

Hakkında atıp tuttuğunuz site Amazon yalnız hatırlatmak isterim. Diger siteler bir yana Amazon bir yana benim gözümde.
Ona kalırsa örneğin Hepsiburada üzerinden de bir şey alındığında teslim süresini 2 hafta sonrasına gösteriyor ama sallıyorum 3 gün içinde geliyor gibi düşünebilirsin.
Kısa süre içinde elinde olur muhtemelen.
Samsung 980 pro yazıp arattığında çıkmayan sonuçlar, M.2 nvme yazınca çıkıyordu. Bu sayede buldum, o ucuz samsung 980 proyu. Ürünle ilgili detaylı arama yapmak imkansıza yakın. Bana göre epey sitesi amozonun site şablonunun 1000 katı daha güzel... Konu dışına çıkmak istemiyorum.

Bağlantı Arayüzü olarak PCIe Gen 4x4 seçersem düşük hızlarda okuma ve yazma gerçekleştirecek. 3500 veya 4000 sınır herhalde bu konuda. Bu düşük hız ssd nin ısınmasını azaltır mı, düşük performansla çalışacağı için ömrünü de uzatır mı?
Versus.com sitesinden bakıyorum versus puanına göre şu anda
Versus m.2 ssd dram ve pcle3 2tb

Son düzenleme:
Teslim tarihi çok geç, 27 temmuz diyor. Bu siteden alış veriş yapmak konusunda hiç güvenim yok, site de dandik bir site doğru dürüst arama sonuçları hiç doğru veri üretmiyor. Geçenlerde samsung 980 pro 2 tb modelini alacaktım, fiyat 2700 civarı idi, dedim herhalde dolandırıcı... En sonunda alayım dedim, üç saat sonra da bitmiş.... Alamadım
Site Amazon Türkiye ama satıcı Amazon Germany. Bu yüzden geç geliyor.

4000 ise iyi gibi duruyor yine de

SSD yeri de var bilgisayarın, oraya da iki üç tane M.2 SSD yerleştirme imkanı varsa çeşitli arabirimlerle, güzel olur.
Keşke imkanımız olsa da 4 veya 8 tb alabilsek, siz 1tb diyorsunuz... Acı acı gülümsedim
Hocam 970 EVO PLUS modeline bütçem yetiyorken, CS3030 düşünmezdim ben. Siz bence 1 TB 970 EVO PLUS + 1 TB 870 EVO alın. Ya da 2 TB 970 EVO PLUS. Ben 250 GB CS3030 kullanıcısıyım. Ve SSD için yeterli bütçem olmadığı için 970 Evo Plus 250 GB tercih edemedim.
2600 liraya CS3030 almak daha cazip geldi bana da.
Alınabilir, güzel SSD zaten.
970 EVO PLUS için bütçesi varken bence CS3030 mantıklı değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı