PNY3030 M.2 yazma hızı düşmesi

ProDanqqels

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba PNY marka CS3030 model 500 GB M.2 SSD kullanıyorum. Ürünü ilk aldığımda testlerde hiçbir sorun yoktu. 1 ay oldu kullanalı ve yeniden bir test edeyim dedim ve okuma hızında bir düşüklük olmamasına rağmen yazma hızında bayağı bir düşüklük gördüm. Ne yapmam gerekiyor. Yazma hızında bayağı bir düşüklük söz konusu. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Normalde okuma ve yazma hızları:

3500/2000MB/s​

Elde ettiğim test sonucu ise.
3430/600Mb/s

Samsung Magician ve CrystalDiskMark test sonuçlarını ayrı ayrı resim olarak paylaşıyorum.

Dosya Ekleri

• Performance Benchmark_20210207.png
    Performance Benchmark_20210207.png
    24,2 KB · Görüntüleme: 37
  • pny cs30330.png
    pny cs30330.png
    27,1 KB · Görüntüleme: 39
SSD'nin önbelleği dolmuş gibi gözüküyor. Çoğu SSD'de olan bir durum. Ben bir problem olduğunu düşünmüyorum. Bahsettiğim gibi çoğu SSD'de ayrılmış önbellek dolduğunda yazma hızı düşüyor, bir süre sonra düzelmesi gerek.

Teşekkür ederim bilgiler için hocam. Fakat aklıma takılan yarısından fazla bir düşüş olmuş az olsa bende takmazdım ama normal SSD gibi sonuç alıyorum.

Teşekkür ederim bilgiler için hocam. Fakat aklıma takılan yarısından fazla bir düşüş olmuş az olsa bende takmazdım ama normal SSD gibi sonuç alıyorum.
500-600 MB/s gibi bir hıza düşerler genelde. PNY CS3030 ile ilgili net bir bilgi yok ama bundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. 980 PRO bile 500 MB/s gibi değerlere düşebiliyor, siz düşünün gerisini :D

Mümkünse gece bilgisayarı açık bırakmanızı tavsiye ederim. Sabah test yaptığınızda düzelmesi muhtemel. Yazma hızım düşük olduğu için Patriot'a mail attığımda bunu önermişlerdi. SSD o süre zarfında temizleme işlemi yapıyormuş sanırım.

500-600 MB/s gibi bir hıza düşerler genelde. PNY CS3030 ile ilgili net bir bilgi yok ama bundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. 980 Pro bile 500 MB/s gibi değerlere düşebiliyor, siz düşünün gerisini :D

Mümkünse gece bilgisayarı açık bırakmanızı tavsiye ederim. Sabah test yaptığınızda düzelmesi muhtemel. Yazma hızım düşük olduğu için Patriot'a mail attığımda bunu önermişlerdi. SSD o süre zarfında temizleme işlemi yapıyormuş sanırım.

3 gündür aynı sorunu yaşıyorum hocam. Bayağı bir araştırdım en son buraya yazayım dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı