POCO F3 yavaş şarj oluyor

Furkankctppp

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Hepinize selam arkadaşlar ben 2 gün önce POCO F3 yurt dışı cihazını aldım, telefon çok yavaş şarj oluyor dün akşam saat 23.30'da şarja taktım %35 şarjım vardı gece 01.30'da anca %100 olmuştu. 2 farklı şarj aleti ile denedim sonuç aynı 1 tane 15W şarj aleti var onu takınca hızlı şarj uyarısı veriyor bir de 33W şarj aleti ile denedim onu takınca da seri şarj ediliyor uyarısı veriyor ama dediğim gibi çok zor şarj oluyor. Benim eski model cihazlarım bile 1 saat içinde Full doluyordu annemde de Xiaomi not 12 var aynı şarjları not 12 ile de test ettim gayet hızlı şarj oluyordu, benim telefondaki sıkıntı nedir acaba daha önceden böyle sorunla karşılaşan oldu mu? Önden bilgi alabilirsem iyi olur hafta sonu aldığım yere götüreceğim telefonu

2.sorum ise POCO F3 açılırken normalde POCO yazısı ile açılıyor YouTube'da inceleme videosunda gördüm benim telefon ise Redmi yazısı ile açılıyor sebebi nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepinize selam arkadaşlar ben 2 gün önce POCO F3 yurt dışı cihazını aldım, telefon çok yavaş şarj oluyor dün akşam saat 23.30'da şarja taktım %35 şarjım vardı gece 01.30'da anca %100 olmuştu. 2 farklı şarj aleti ile denedim sonuç aynı 1 tane 15W şarj aleti var onu takınca hızlı şarj uyarısı veriyor bir de 33W şarj aleti ile denedim onu takınca da seri şarj ediliyor uyarısı veriyor ama dediğim gibi çok zor şarj oluyor. Benim eski model cihazlarım bile 1 saat içinde Full doluyordu annemde de Xiaomi not 12 var aynı şarjları not 12 ile de test ettim gayet hızlı şarj oluyordu, benim telefondaki sıkıntı nedir acaba daha önceden böyle sorunla karşılaşan oldu mu? Önden bilgi alabilirsem iyi olur hafta sonu aldığım yere götüreceğim telefonu.

2.sorum ise POCO F3 açılırken normalde POCO yazısı ile açılıyor YouTube'da inceleme videosunda gördüm benim telefon ise Redmi yazısı ile açılıyor sebebi nedir acaba?

2. soruda zaten sorun anlaşılıyor. Cihazın orijinal stok ROM'unu atın cihaza belli ki bir telefoncuya IMEI kaydı yaptırttınız ve farklı ROM atmış içine.

Attığı ROM başka bir cihazın ROM'u yüksek ihtimalle ve ROM'un içindeki Kernel'de hızlı şarj desteklemiyordur.

Ustam geçmiş olsun Redmi K40 olarak da geçiyor o model ondan kaynaklı Redmi olarak açılabilir şarj olayına gelince yazılımından anlıyorum dersiniz yazılım değiştirmeyi deneyebilirsin.

Ustam geçmiş olsun Redmi K40 olarak da geçiyor o model ondan kaynaklı Redmi olarak açılabilir şarj olayına gelince yazılımından anlıyorum dersiniz yazılım değiştirmeyi deneyebilirsin.

Normalde açılmaması gerekiyor üretim sırasında öyle hatalar normalde olmaz. Belli ki direnç kaydı yapıldı ve Redmi K40'ın ROM'u atıldı.

2. soruda zaten sorun anlaşılıyor. Cihazın orijinal stok ROM'unu atın cihaza belli ki bir telefoncuya IMEI kaydı yaptırttınız ve farklı ROM atmış içine.

Attığı ROM başka bir cihazın ROM'u yüksek ihtimalle ve ROM'un içindeki Kernel'de hızlı şarj desteklemiyordur.
Evet Telefoncudan Aldım IMEI Atılmıştı zaten Cihazın Orijinal Stok Rom'unu Attırınca Açılış Logosu Ve şarj olayı düzelir mi sizce Benim bu işlerde pek bilgim yok O yüzden Hafta sonu Götürücem Yazılım attırmaya Bide Orijinal Stok Rom'unda IMEI Atılmasından yana Sıkıntı Çıkarır mı sizce

Evet telefoncudan aldım IMEI atılmıştı zaten cihazın orijinal stok ROM'unu attırınca açılış logosu ve şarj olayı düzelir mi sizce benim bu işlerde pek bilgim yok o yüzden hafta sonu götüreceğim yazılım attırmaya bir de orijinal stok ROM'unda IMEI atılmasından yana sıkıntı çıkarır mı sizce.

Direnç kaydı yapıldıysa sıkıntı olacağını sanmıyorum ama sen yine de aldığın yere sor.

Az önce arayıp Şarj olayını Anlattım adam Kullandığın şarj Aleti en az 67W en fazla 120W olması lazım yoksa zaten zor şarj olur dedi SİZCE BÖYLE BİŞEY MÜMKÜN MÜ

Az önce arayıp şarj olayını anlattım adam kullandığın şarj aleti en az 67W en fazla 120W olması lazım yoksa zaten zor şarj olur dedi sizce böyle bir şey mümkün mü?

Saçmalamış. Telefonun kendisi zaten maksimum 33W hızlı şarjı destekliyor. Sizi oyalamaktan başka bir şey yapmıyor gibi.

Siz direnç kaydımı yoksa yazılım ile mi IMEI kaydı yapıldı onu sorun hard reset ile hızlı şarj sorununun çözülme ihtimali var.

Saçmalamış. Telefonun kendisi zaten maksimum 33W hızlı şarjı destekliyor. Sizi oyalamaktan başka bir şey yapmıyor gibi.

Siz direnç kaydımı yoksa yazılım ile mi IMEI kaydı yapıldı onu sorun hard reset ile hızlı şarj sorununun çözülme ihtimali var
Tamamdır teşekkür ediyorum Bilgi Alıp Dönerim size

Siz direnç kaydımı yoksa yazılım ile mi IMEI kaydı yapıldı onu sorun hard reset ile hızlı şarj sorununun çözülme ihtimali var.
Format Atarsan IMEI Gidebilir dedi Yazılım ile Atılmış Yani Şimdi Orjinal stok rom Kurarsam Tekrardan IMEI attırabilir miyim Yazılım ile

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı