POCO F4 pil ömrünü nasıl uzatılır?

founderkral

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Bende POCO F4 var ve 2 aydır kullanıyorum. Telefonun pil ömrünün artması için ne yapabilirim? Şu an 10. Sınıfım ve üniversite kazanırsam bile yeni telefon alacaklarını zannetmiyorum. Pil ömrünü uzatmak için ne yapmam gerekiyor araştırdım ve fikir ayrılıkları çok fazla. Evrim ağacı gibi birçok kaynakta şarjın %30'un altına düşürülmemesi gerektiğini gördüm. Günlük 1-2 saat oyun oynuyorum (New state Mobile, Brawl Stars, Clash of Clans, beatstar ve Kafa Topu 2) oyunları 120 Hz ve 120 FPS oynuyorum. Çok sorun çıkarır mı? Son olarak telefon şarjdayken oyun oynarsak pil ömrü azalır mı?(ailemin beni uyardığı için soruyorum yoksa bu kadar bilgisiz değilim) ne kadarlık bir şarj aralığında tutmam gerek yazarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba. Bende POCO F4 var ve 2 aydır kullanıyorum. Telefonun pil ömrünün artması için ne yapabilirim? Şu an 10. Sınıfım ve üniversite kazanırsam bile yeni telefon alacaklarını zannetmiyorum. Pil ömrünü uzatmak için ne yapmam gerekiyor araştırdım ve fikir ayrılıkları çok fazla. Evrim ağacı gibi birçok kaynakta şarjın %30'un altına düşürülmemesi gerektiğini gördüm. Günlük 1-2 saat oyun oynuyorum (New state Mobile, Brawl Stars, Clash of Clans, beatstar ve Kafa Topu 2) oyunları 120 Hz ve 120 FPS oynuyorum. Çok sorun çıkarır mı? Son olarak telefon şarjdayken oyun oynarsak pil ömrü azalır mı?(ailemin beni uyardığı için soruyorum yoksa bu kadar bilgisiz değilim) ne kadarlık bir şarj aralığında tutmam gerek yazarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Pil ne kadar iyi bakarsan bak ortalama 4-5 yıl ömre sahiptir. Her türlü pil değişimi yapman gerekecek.

Şarjı 20 nin altına düşürme, çok uzun şarjda bırakma yeter.

Merhaba. Bende POCO F4 var ve 2 aydır kullanıyorum. Telefonun pil ömrünün artması için ne yapabilirim? Şu an 10. sınıfım ve üniversite kazanırsam bile yeni telefon alacaklarını zannetmiyorum. Pil ömrünü uzatmak için ne yapmam gerekiyor araştırdım ve fikir ayrılıkları çok fazla. Evrim ağacı gibi birçok kaynakta şarjın %30'un altına düşürülmemesi gerektiğini gördüm. Günlük 1-2 saat oyun oynuyorum (New state Mobile, Brawl Stars, Clash of Clans, beatstar ve Kafa Topu 2) oyunları 120 Hz ve 120 FPS oynuyorum. Çok sorun çıkarır mı? Son olarak telefon şarjdayken oyun oynarsak pil ömrü azalır mı?(ailemin beni uyardığı için soruyorum yoksa bu kadar bilgisiz değilim) ne kadarlık bir şarj aralığında tutmam gerek yazarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Şarjı %25'in altına düşürme bataryayı tam doldurma ekran parlaklığını çok arttırma şarjdeyken oyun oynama böyle yaparsan 4-5 sene ömrü olur.

Dediğim gibi pili pavyona da götürsen zamanla ölecek. Pil değişimi yapıp devam edersin.
Pavyon ne alaka😁. 5 sene sonra cihaz aynı verimliliğiyle çalışır mı? Bir de SD 870 o zaman için kötü veya eski duruma geçer mi?

Hayır tam doldurunca batarya ömrü azalıyor.
Okuldayken annem kullanıyor. Şarjı dolduğunda çıkarmasını söylerim. Fakat bu teknoloji neden hâlâ yok. Var diye biliyordum.

Pavyon ne alaka😁. 5 sene sonra cihaz aynı verimliliğiyle çalışır mı? Bir de SD 870 o zaman için kötü veya eski duruma geçer mi?

Okuldayken annem kullanıyor. Şarjı dolduğunda çıkarmasını söylerim. Fakat bu teknoloji neden hâlâ yok. Var diye biliyordum.

%100 olduğunda akımı kesiyor doğru ama sürekli %100'e kadar doldurma batarya ömrünü kısaltır.

Piller kimyasal tepkimeyle çalışıyor. Şarjı fullediğinde zamanla pilin içindeki kimyasal özelliğini kaybediyor ve daha az enerji hapsediyor.

Geri
Yukarı