POCO X3 düzgün şarj olmuyor

Furkanhzarc

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben POCO X3 kullanıyorum ve yurt dışından getirtdiğim için güncellemelerini yapmıyorum. aksi takdirde IMEI sorunları ile karşılaşabilirim diye korkuyorum. Asıl sorun ise 1 saatte %80 civarlarına ulaşan telefonum şimdi 1 saattir şarjda fakat şarjım 13 de kaldı anlamadım neden olduğunu. Telefonu kapatıp açtıktan sonra şarj oluyor fakat bitirip takınca şarjım dolmuyor dediğim gibi 1 saat civarı şarjım aynı devam ediyor. Geçen gün telefomumun şarjı 5'di telefonu gece şarjda bırakmak istemedim ve sabah takarım diye bıraktım. Sabah kalktığımda şarjım 1'di. Şarja taktım ve telefona gelen bildirimlere baktım. Instagram WhatsApp vb uygulamalara girdim. Sonra telefonumun şarjı 0'a düştü. Uygulamaları kapatıp telefonu dolması için bıraktım. Bir süre sonra telefonumun şarjının hala 0 olduğunu gördüm. Telefonu şarjdan sökmemle kapanması bir oldu. Şarja tekrar taktım ve telefonu açtım. Şarjım doldu. Sonraki günlerde yine aynı sorun oldu. Şarj 15ken takıyorum fakat şarj olmuyor. Hızlı şarj oluyor gözüküyor fakat şarj oranı aynı. Kilit ekranında alt kısımda seri şarj ediliyor yazıyor. Fakat dolmuyor işte. Kapat aç işlemi sonrası şarj alıyor. Dediğim gibi yurt dışından getirdim IMEI attırdım. Bu nedenle güncelleme yaparsam IMEI silinebilir diye söyledi yaptırdığım telefoncu. Yardımcı olun

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende yurtdışı POCO X3 NFC almıştım, Endonezya 12.0.7 Android 10 ROM'unu araştırmanızı öneririm. Global romlarda pil su gibi giderken bu romda çözümü bulmuştum.

Not: Daha sonra güncelleme isteği gelirse telefonu güncellemeyin.

Ancak yine de sizin belirttiğiniz kadar kötü bir durum yoktu, orjinal şarj aleti ve kaliteli bir kablo ile deneme yapmanızı öneririm. Accubattery uygulaması ile de pil sağlığını öğrenebilirsiniz.

Sorun devam ederse en kötü ihtimal Deji Batarya alabilirsiniz. Ancak hızlı şarj desteklemeyecektir. Xiaomi'lerde orjinal batarya bulmak imkansız, yani en kötü ihtimal gerçekten en kötü ihtimal.

Hocam bende yurtdışı POCO X3 NFC almıştım, Endonezya 12.0.7 Android 10 ROM'unu araştırmanızı öneririm. Global romlarda pil su gibi giderken bu romda çözümü bulmuştum.

Ancak yine de sizin belirttiğiniz kadar kötü bir durum yoktu, orjinal şarj aleti ve kaliteli bir kablo ile deneme yapmanızı öneririm. Accubattery uygulaması ile de pil sağlığını öğrenebilirsiniz.

Sorun devam ederse en kötü ihtimal Deji Batarya alabilirsiniz. Ancak hızlı şarj desteklemeyecektir. Xiaomi'lerde orjinal batarya bulmak imkansız, yani en kötü ihtimal gerçekten en kötü ihtimal.
Şuan asıl sorun güncelleme değil onu sonraki plana attım sorun telefon şarj olmaması eğer güncelleme ile ilgili ise telefoncuya giderim

Hocam arkadaştaki sorun bende de var. telefonu aldığımda sorunsuz çalışırken bir gün böyle oldu. Bir sürü farklı adaptör ve kabloda denememe rağmen çözülmedi. Stock Rom atsam düzelir mi acaba? Yurtdışından geldiği için garantisi yok zaten. Ama bunda da telefonun bağlantısının kopmasından korkuyorum. Telefonu pc ye takınca şarj olmuyor ve doğal olarak pc de tanımıyor. Yeniden başlatınca şarj olmaya başlıyor ve pc telefonu görüyor.
Konuyla ilgili benim açtığım başlık: Konu linki

Geri
Yukarı