POCO X3 GT VS Samsung M52

Choluck06

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bu iki telefon arasında kaldım. M52 şu an 1200 lira daha ucuz ama aradaki farkı verip X3 GT de alabilirim. Oyun oynayan birisi değilim, kamerayla da anı olsun diye fotoğraf çekiyorum dolayısıyla benim için bir kriter değil. Bu iki modelin uzun vadede yazılım desteği nasıl olur ve 3-4 yıl sonra telefonda performans düşüklüğü, bataryanın hızlı bitmesi vs. olur mu bu iki modelde? Dediğim gibi çok performans istemiyorum sadece uzun vadede akıcılığını kaybetmesin, android update versin yeterli.

Dediğim gibi çok performans istemiyorum sadece uzun vadede akıcılığını kaybetmesin, android update versin yeterli.
Her iki noktada M52 çok daha mantıklı bir tercih. Ayrıca kamera ve ekran olarak da M52 daha iyi.

Bütçesi 5 ila 7 bin lira arasında olan herkes için alınabilecek en iyi telefon M52 5G, ister oyun oynayacak olsun, ister fotoğraf çekecek olsun, ister film izleyecek olsun fiyat bandında rakibi olmayan bir telefon, biraz daha iyisini almak istiyorsanız 7 bin lirayı gözden çıkartıp a52s, s20 fe gibi cihazlara yönelebilirsiniz, kullanmış biri olarak söylüyorum POCO bu telefonlara asla rakip olamaz hiçbir konuda.

Bütçesi 5 ila 7 bin lira arasında olan herkes için alınabilecek en iyi telefon M52 5G, ister oyun oynayacak olsun, ister fotoğraf çekecek olsun, ister film izleyecek olsun fiyat bandında rakibi olmayan bir telefon, biraz daha iyisini almak istiyorsanız 7 bin lirayı gözden çıkartıp a52s, s20 fe gibi cihazlara yönelebilirsiniz, kullanmış biri olarak söylüyorum POCO bu telefonlara asla rakip olamaz hiçbir konuda.
Hocam iyi akşamlar. Ben oyun ve kamera ağırlıklı olup en az 3 yıl kullanabileceğim bir cihaz almak istiyorum da. GT neden bu telefonlara rakip olamaz. İşlemcisi ikisinden de iyi görünüyor epey karsilastirmasinda. Kamerası desek o da fena değil sanki

GT neden bu telefonlara rakip olamaz.
Her şey işlemci değil. S20 FE daha güçlü bir cihaz. M52 ve A52s modellerinden daha güçlü X3 GT.

Kamera, ekran, yazılım olarak bu Samsung modelleri çok daha iyi cihazlar. Bu yüzden rakipleri olamaz diyor.

Her şey işlemci değil. S20 FE daha güçlü bir cihaz. M52 ve A52s modellerinden daha güçlü X3 GT.

Kamera, ekran, yazılım olarak bu Samsung modelleri çok daha iyi cihazlar. Bu yüzden rakipleri olamaz diyor.

20 FE için zaten sozum yok. Bütçe mi cikarabilirsem 20 FE alacağım daha önce bahsettiğim gibi kendi konumda. Ancak şu an 6bin liraya kadar olan fiyatbandinda X3 GT daha çok aklıma yatıyor oyun ağırlıklı olmasından ötürü. 20 FE'nin 6 GB RAM'lisi de performans olarak oyun da X3 Pro'ya kafa tutar mı hocam? Telefonlarda ki RAM olayı nasıl oluyor tam olarak?

Son düzenleyen: Moderatör:
S20 FE'nin Snapdragon versiyonunda Snapdragon 865 var ve bu X3 PRO'dakinden (Snapdragon 860) çok daha güçlü bir işlemci. Ek olarak Samsung'un kamerası hem ön hem arkada daha iyi. Ekranda da daha iyi. Bütçe varsa S20 FE'yi net alırdım. X3 PRO dediğimiz telefonun bile 5700 TL olduğu piyasada 7000'e Snapdragon 865'li S20 FE bedava.

20 FE'nin 6 GB RAM'lisi de performans olarak oyun da X3 Pro'ya kafa tutar mı hocam? Telefonlarda ki RAM olayı nasıl oluyor tam olarak?
Elbette. Her şey RAM değil. Yonga gücü daha önemli. RAM de önemsiz bir bileşen değil elbette. 6 GB RAM de gayet yeterlidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı