Samsung A52 vs M52 vs POCO X3 GT

Bütçe
4700-5200

Mert Ayıboğan

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikle iyi pazarlar. Bir telefon almak istiyorum ama karar veremedim. Bu üçlü (A52, M52 ve POCO X3 GT) arasına kaldım, benim için önemli olan uzun ömürlülük, batarya, ekran ve kamera.

X3 GT ekran ve kamera nedeniyle direkt eleniyor.

Donanım olarak aralarında en güçlü cihaz X3 GT. En güçsüz cihaz A52.

Kamera olarak en iyisi A52.

M52 ve A52 her ikisi de AMOLED ekran. Batarya performansları birbirine yakın. Donanım ve performans olarak M52, A52 modelinden iyi. Arka kamera olarak ise A52 daha iyi.

X3 GT ekran ve kamera nedeniyle direkt eleniyor.

Donanım olarak aralarında en güçlü cihaz X3 GT. En güçsüz cihaz a52.

Kamera olarak en iyisi a52.

M52 ve A52 her ikisi de AMOLED ekran. Batarya performansları birbirine yakın. Donanım ve performans olarak M52, A52 modelinden iyi. Arka kamera olarak ise A52 daha iyi.

Peki performanslarında öyle çok büyük farklar olur mu? A52 ve M52 arasında.

4 sene güncelleme alacak modeller Samsung'da önerdiğin cihazlar. Ben A52 kullanıyorum 10 gündür aşırı memnunum özellikle kamera için aldım memnunum yani. Ha hem performanslı olsun dersen M52 al bnce işlemcisi daha güclü. Kamerası da kötü değil ama A52'ye göre bir tık geri kalmış OIS yok mesela. Ama şart değil bence şu an aldığımda uygun olsayda M52 alabilirdim belki emin değilim. Çünkü işlemcisi A52 göre daha güçlü m52. Kerem'in videosu var istersen bir incelle M52 ile. En basit PUBG'de yüksek FPS alıyordu. Galiba A52 45 alıyormuş.
---Şu an mesela ekran açık süresi 7 saat ve yüzde 44 şarjı var. Dün akşamdan beri takmadım şarja. Ama ilk hafta test ettim Full sarjla ekranı hiç kapatmadan 6 saat ve 7 saat arası aldım 90 Hz ekranda. Emin değilim ama bana az gibi geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı