POCO X3 NFC Custom ROM önerisi

H0melander

Centipat
Daha fazla  
Kardeşimin X3'ü var. Animasyonlardan ve yavaşlığından şikayetçi. POCO X3 NFC için akıcı Custom ROM ne vardır? Stok Android benzeri olması tercihimdir ama olmasa da olur. Hızlı olması yeterli. Bu arada cihaz yurt dışı, IMEI atılmış. IMEI'si gitmez değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşimin X3'ü var. Animasyonlardan ve yavaşlığından şikayetçi. POCO X3 NFC için akıcı Custom ROM ne vardır? Stok Android benzeri olması tercihimdir ama olmasa da olur. Hızlı olması yeterli. Bu arada cihaz yurt dışı, IMEI atılmış. IMEI'si gitmez değil mi?

IMEI gitmez benim tanidikta var o telefon EU ROM atın en iyisi o.

IMEI gitmez benim tanidikta var o telefon EU ROM atın en iyisi o.
Bugün custom rom attım. Pixel experience attım cuk oldu vallahi. Artık 120hz gerçektende 120hz oldu. Miui kadar kötü bir android skini yok piyasada. Uygulamalara girerker, çıkarken, aşağı doğru kaydırırken hatta bildirim panelini açerken bile fps düşüp duruyordu. Animasyonlarda leş zaten. Şimdi o kadar akıcı ki anlatamam. Yukarıda dediklerimin hiçbirinde fps düşmüyor, akıcı 120hz. Animasyonlarda zaten 10 numara çok akıcı. Hatta kastırmak istesen dahi kasmıyor. Biraz stres testi olsun diye 5-6 uygulamaya arka arkaya gir-çık yaptım yine kastıramadım telefonu, animasyonlarda bi kere bile drop girmedi. İşlemci ısınınca biraz throttle yapıp arada bir milisaniyelik drop giriyor ama o kadarı da olsun. Telefonun kendisiyle birlikte gelen ilk miui sürümünden de 10 kat hızlı. Arkadaşım kusura bakma biraz içimi boşalttım ama miuidan kurtulduğum için o kadar mutluyum ki birine söylemem lazımdı. (Miuı sürümü 14’tü bu arada android versiyonu ise 12)

Bugün custom rom attım. Pixel experience attım cuk oldu vallahi. Artık 120hz gerçektende 120hz oldu. Miui kadar kötü bir android skini yok piyasada. Uygulamalara girerker, çıkarken, aşağı doğru kaydırırken hatta bildirim panelini açerken bile fps düşüp duruyordu. Animasyonlarda leş zaten. Şimdi o kadar akıcı ki anlatamam. Yukarıda dediklerimin hiçbirinde fps düşmüyor, akıcı 120hz. Animasyonlarda zaten 10 numara çok akıcı. Hatta kastırmak istesen dahi kasmıyor. Biraz stres testi olsun diye 5-6 uygulamaya arka arkaya gir-çık yaptım yine kastıramadım telefonu, animasyonlarda bi kere bile drop girmedi. İşlemci ısınınca biraz throttle yapıp arada bir milisaniyelik drop giriyor ama o kadarı da olsun. Telefonun kendisiyle birlikte gelen ilk miui sürümünden de 10 kat hızlı. Arkadaşım kusura bakma biraz içimi boşalttım ama miuidan kurtulduğum için o kadar mutluyum ki birine söylemem lazımdı. (Miuı sürümü 14’tü bu arada android versiyonu ise 12)
Hocam hangi romu kurdunuz ayrıntı verip anlatır mısınız?

Bugün Custom ROM attım. PixelExperience attım cuk oldu vallahi. Artık 120Hz gerçektende 120Hz oldu. MIUI kadar kötü bir Android skini yok piyasada. Uygulamalara girerker, çıkarken, aşağı doğru kaydırırken hatta bildirim panelini açerken bile FPS düşüp duruyordu. Animasyonlarda leş zaten. Şimdi o kadar akıcı ki anlatamam. Yukarıda dediklerimin hiçbirinde FPS düşmüyor, akıcı 120Hz. Animasyonlarda zaten 10 numara çok akıcı. Hatta kastırmak istesen dahi kasmıyor. Biraz stres testi olsun diye 5-6 uygulamaya arka arkaya gir-çık yaptım yine kastıramadım telefonu, animasyonlarda bir kere bile drop girmedi. İşlemci ısınınca biraz throttle yapıp arada bir milisaniyelik drop giriyor ama o kadarı da olsun. Telefonun kendisiyle birlikte gelen ilk MIUI sürümünden de 10 kat hızlı. Arkadaşım kusura bakma biraz içimi boşalttım ama MIUI'dan kurtulduğum için o kadar mutluyum ki birine söylemem lazımdı. (MIUI sürümü 14'tü bu arada Android versiyonu ise 12)

Hocam PixelExperience yerine:
Klasik ama EU atın sürekli yama gelir pixel yerine daha fazla özelleştirme sunar
Poco X3 var nfc hali yok nfc önemli değilse deneyebilirsiniz - Performansı iyidir ve yine pixele göre özelleştirme sunar

Hocam pixelden sonra başka roma geçmek isterseniz ondan daha iyi perfomansa sahip ve özelleştirme imkanı sunan:
Tequilaos
link

Geri
Yukarı