POCO X3 Pro ısınıyor

wolfmanranks

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Game Developer
Merhaba arkadaşlar. Samsung S9 Plus'dan POCO X3 Pro'ya geçtim, ilk başlarda şarj olurken 50.75 gibi küsurat çıkıyordu, artık çıkmıyor onun dışında cihazda ısınma sorunu var, performans optimizasyonu kısmında Game Turbo'nun açarsam cihaz Mobile Legends de bile ısınıyor, elle iyi hisedilecek seviyede kaparsam performans optimizasyonunu hiç ısınmıyor ama Mobile Legends dışında PUBG Mobile vs girersem performans optimizasyonunu açmazsam telefon direkt yanıcak seviyelere geliyor kısacası yazılımında hatalar olduğunu düşünüyorum. Benim gibi bu tarz sorunlar yaşayan var mı? Yazarsanız sevinirim.
ısınma sadece mobile legends de performans optimizasyonu açıkken oluyor onun dışında bi sorun yok arkadaşlar test ettim tekrardan şuan tek sorunum şarza takerken 50.37 gibi küsurat göstermiyor artık ama şarz süresinde bi problem yok.

Dosya Ekleri

• ba45df8f3a.jpg
    ba45df8f3a.jpg
    42,1 KB · Görüntüleme: 580
Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Samsung S9 Plus'dan POCO X3 Pro'ya geçtim, ilk başlarda şarj olurken 50.75 gibi küsurat çıkıyordu, artık çıkmıyor onun dışında cihazda ısınma sorunu var, performans optimizasyonu kısmında Game Turbo'nun açarsam cihaz Mobile Legends de bile ısınıyor, elle iyi hisedilecek seviyede kaparsam performans optimizasyonunu hiç ısınmıyor ama Mobile Legends dışında PUBG Mobile vs girersem performans optimizasyonunu açmazsam telefon direkt yanıcak seviyelere geliyor kısacası yazılımında hatalar olduğunu düşünüyorum. Benim gibi bu tarz sorunlar yaşayan var mı? Yazarsanız sevinirim.
Isınma sadece Mobile Legends de performans optimizasyonu açıkken oluyor onun dışında bir sorun yok arkadaşlar test ettim tekrar şu an tek sorunum şarja takerken 50.37 gibi küsurat göstermiyor artık ama şarj süresinde bir problem yok.

Hem kasa kaynaklı hem de işlemcisi OC yapılmış bir cihaz.
SD 860 yonga seti SD 855 yonga setinin OC yani hızı arttırılmış hali bu sebeple normal olarak ısınır o cihaz.

Keşke almadan önce konu açsaydınız :(
Ha unutmuşum, yazılımı pek iyi sayılmaz ayrıca X3 Pro modelinin.

Power monitör ile baktım performans optimizasyonu açık değilken 56-62 derece arası, ağır Ark'la performans optimizasyonunu açınca PUBG'de açında 51 53 dereceye sabitliyor ama Mobile Legends de performans optimizasyonunu açık tutarsam oda 49 50 derece oluyor kaparsam 40 derecelerde oynuyorum. O saçma geldi bana ikide bir ayar aç kapa yapmak zorunda kalıyorum yazılım hatası cidden fazla cihazın S9 Plus'daki bir videomu SD karta atıp POCO X3 Pro'da açmaya kalktığımda cihaz donuyor ve açılmıyor. SD kartı çıkartıp sorunu çözdüm böyle saçma hataları var, onun dışında performans olarak cidden S9 Plus'a göre 2X'e yakın güç farkı hissettim. POCO F3 alsam daha iyi olurdu dediğim yerler oldu. IPS ekran siyahlarda bayağı kötü alacak arkadaşlar olursa söyleyeyim başta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Power monitör ile baktım performans optimizasyonu açık değilken 56 62 derece arası ağır Ark'la performans optimizasyonunu açınca PUBG'de açında 51 53 dereceye sabitliyor ama Mobile Legends de performans optimizasyonunu açık tutarsam oda 49 50 derece oluyor kaparsam 40 derecelerde oynuyorum o saçma geldi bana 2 de bir ayar aç kapa yapmak zorunda kalıyorum yazılım hatası cidden fazla cihazın S9 Plus'daki bir videomu SD karta atıp POCO X3 Pro'da açmaya kalktığımda cihaz donuyor ve açılmıyor SD kartı çıkartıp sorunu çözdüm böyle saçma hataları var onun dışında performans olarak cidden S9 plusa göre 2X e yakın güç farkı hissettim. POCO F3 alsam daha iyi olurdu dediğim yerler oldu IPS ekran siyahlarda bayağı kötü alacak arkadaşlar olursa söyleyeyim başta.

56, 62 aşırı bir sıcaklık ve Power monitör pek doğru ölçmüyor, benim cihaza boşta 45 derece diyor.

CPU-Z veya AIDA 64 tarzı programlar ile ölçebilir misiniz?

Power monitör ile baktım performans optimizasyonu açık değilken 56-62 derece arası, ağır Ark'la performans optimizasyonunu açınca PUBG'de açında 51 53 dereceye sabitliyor ama Mobile Legends de performans optimizasyonunu açık tutarsam oda 49 50 derece oluyor kaparsam 40 derecelerde oynuyorum. O saçma geldi bana ikide bir ayar aç kapa yapmak zorunda kalıyorum yazılım hatası cidden fazla cihazın S9 Plus'daki bir videomu SD karta atıp POCO X3 Pro'da açmaya kalktığımda cihaz donuyor ve açılmıyor. SD kartı çıkartıp sorunu çözdüm böyle saçma hataları var, onun dışında performans olarak cidden S9 Plus'a göre 2X'e yakın güç farkı hissettim. POCO F3 alsam daha iyi olurdu dediğim yerler oldu. IPS ekran siyahlarda bayağı kötü alacak arkadaşlar olursa söyleyeyim başta.

Gündelik kullanıma pek uygun değil zaten. Ekranı berbat geliyor bana. Çok kaba ve ağır. MIUI zaten bug yuvası.

Gündelik kullanıma pek uygun değil zaten. Ekranı berbat geliyor bana. Çok kaba ve ağır. MIUI zaten bug yuvası.

Pek değil hiç uygun değil :D

Bana kalırsa kullandıkları IPS panelin kalitesi ve yazılımı bile günlük kullanıma almamak için yeterli sebep.

Aynı yazılım, aynı sürüm, aynı marka, aynı yama, farklı model ve 40 çeşit farklı sorun.
Nasıl başarıyorlar abi nasıl?

Geri
Yukarı