POCO X3 Pro kendi kendine kapanması

Bora55

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Fx-6300
GPU: Rx580 8Gb
RAM: 4+8 Gb Ram
PSU: SilverStone 1200W
Anakart: A960m-m3
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Telefonum POCO X3 Pro. Yaklaşık birkaç ay önce telefon kendi kendine kapanmıştı. Ben de geri güç tuşuyla basılı tutarak açmıştım. Ancak POCO yazısında takılı kalmıştı. Ben de güç tuşuna 10 saniye basılı tutarak geri kapatıp geri açmıştım ve cihaz açılmıştı. Araştırdığımda kronik sorunu olduğunu öğrendim. Ondan sonrasında bir daha yaşanmadı ta ki düne kadar. Şarjım %80 civarında iken telefonu kullanırken yine kapandı. Ben de yine güç tuşuyla açtım telefonu. Şu an sıkıntı yok gibi. Aynı zamanda garantisinin bitmesine de 3 ay kaldı. Acaba gönderirsem anakart veya telefon değişimi yaparlar mı?

Garantiye gönder. Pmic sorunu sanırsam. Garanti anakart değişimi yapar.

Tamamdır göndermeyi deneyeceğim.

Garantiye gönderin eğer sorunu tespit ederler ise anakartı değiştirecekler direk. Ve telefonu biraz zor olacak ama gelince 45 derece üstüne çıkartmayın. Lehim eridiği için öyle yapıyor.

Garantiye gönderin eğer sorunu tespit ederler ise anakartı değiştirecekler direk. Ve telefonu biraz zor olacak ama gelince 45 derece üstüne çıkartmayın. Lehim eridiği için öyle yapıyor.

Hocam sürekli işlemci sıcaklığını kontrol ediyorum direk ekran üzerinde gözüküyor. Şu an bile çok bir şey yapmamama rağmen işlemci 44 derece civarında. Ve zamanında oyun oynarken anlık 77, ortalama 73 derece gördüm😐. Ki bence 45 - 50 derece gayet normal bir sıcaklık, lehim nasıl eriyebilir ki o sıcaklıkta?

Yeni konular

Geri
Yukarı