POCO X3 Pro ne zaman şarj edilmeli?

Filozof Şenol

Hectopat
Selam arkadaşlar bu telefonu henüz dün aldım ve 0 olduktan sonra şarj ettim. Şu an şarj 29 sürekli 0 olmasını bekleyip mi takmalıyım yoksa şu an takmamda herhangi bir zararı var mıdır? Elinde resmi bir kanıt olan veya gerçekten bilen varsa yazarsa sevinirim.

Bildiğim kadarıyla şarjını sonuna kadar bitirmen sağlıklı değil.

Lityum piller surekli kullanimda %20'nin altina dusmemeli. En saglikli surekli kullanim araligi %20-%80 araligi. Cihaz %80'den sonra yavas sarj moduna gecerek pili optimize tutmaya calisir. Sarjda uzun sure birakacagin zaman tam sarj etmen, normal olarak da belirtilen aralikta kullanman cok daha saglikli olur.

Selam arkadaşlar bu telefonu henüz dün aldım ve 0 olduktan sonra şarj ettim. Şu an şarj 29 sürekli 0 olmasını bekleyip mi takmalıyım yoksa şu an takmamda herhangi bir zararı var mıdır? Elinde resmi bir kanıt olan veya gerçekten bilen varsa yazarsa sevinirim.

Şarj %20 civarlarındayken takıp %80 iken çekmek araştırmalara göre uzun vadede en sağlıklısı.
Ama günlük kullanımda böyle bir şarj etme mümkün olmadığı için tavsiyem %20 civarlarında takıp %100 olunca çekmenizdir.

Telefonu dinleyin kısaca o kendisi için en iyisini bilecek kadar akıllı :D

Geri
Yukarı