POCO X3N NFC 4K video 480P oluyor

Yeni konu açmaktansa ben de buraya yazayım. Konuya cevap veren bazı arkadaşlar konu sahibinin sorununu anlamamakta ısrar edip, ekran çözünürlüğüne falan takmışlar. Mesela evde 1080P monitörüm var, ama ben YouTube üzerinden videoları 4K 60 FPS ile izlemek istiyorum. Görüntü de daha iyi oluyor. Bunda sorun yok değil mi? Aynı şeyi telefon üzerinden yapınca niye telefonun ekranının 1080P olmasına bu kadar takıldınız ki?

Bu arada aynı sorun benim Mi 9T model telefonumda da mevcut. Her 4K 60 FPS HDR videoda değil ama bazılarında, kalite seçeneklerinden bunu seçince normalde otomatik olarak 1080P 60 FPS HDR açılan olan video birden 480P'ye düşüyor ve kalite seçeneklerindeki en yüksek değer bu oluyor. Videodan çıkıp bir daha girince düzeliyor ama o videoyu yine 4K'da açtığımda aynı şey oluyor. Ve bu bazı videolarda oluyor. Normalde 4K 60 FPS HDR videoları normal bir şekilde açabiliyorum. Bunun nedeni hakkında bir bilgim yok açıkçası. Bilen varsa, bilgilendirebilir.

Yeni konu açmaktansa ben de buraya yazayım. Konuya cevap veren bazı arkadaşlar konu sahibinin sorununu anlamamakta ısrar edip, ekran çözünürlüğüne falan takmışlar. Mesela evde 1080p monitörüm var, ama ben YouTube üzerinden videoları 4K 60 FPS ile izlemek istiyorum. Görüntü de daha iyi oluyor. Bunda sorun yok değil mi? Aynı şeyi telefon üzerinden yapınca niye telefonun ekranının 1080p olmasına bu kadar takıldınız ki?

Bu arada aynı sorun benim mi 9T model telefonumda da mevcut. Her 4K 60 FPS HDR videoda değil ama bazılarında, kalite seçeneklerinden bunu seçince normalde otomatik olarak 1080p 60 FPS HDR açılan olan video birden 480P'ye düşüyor ve kalite seçeneklerindeki en yüksek değer bu oluyor. Videodan çıkıp bir daha girince düzeliyor ama o videoyu yine 4K'da açtığımda aynı şey oluyor. Ve bu bazı videolarda oluyor. Normalde 4K 60 FPS HDR videoları normal bir şekilde açabiliyorum. Bunun nedeni hakkında bir bilgim yok açıkçası. Bilen varsa, bilgilendirebilir.

Hocam aynı sorun Samsung A52 de var. çözüm bulabildiniz mi?

Hayır 60 FPS olan 4k video da sorun
Merhaba aynı problem a52 de var çözüm bulabildinizmi

Denedim şimdi gerçekten 4k 60 fps açılmıyor. 480p'ye düşüyor. 1080 60fps izlesenize?
4k30fps açıyor bende. 4k60FPS açılmıyor. 4K 30FPS oynatırken bile zorlandı. Bence 4k60fps playback yapamıyor.
Yeni konu açmaktansa ben de buraya yazayım. Konuya cevap veren bazı arkadaşlar konu sahibinin sorununu anlamamakta ısrar edip, ekran çözünürlüğüne falan takmışlar. Mesela evde 1080P monitörüm var, ama ben YouTube üzerinden videoları 4K 60 FPS ile izlemek istiyorum. Görüntü de daha iyi oluyor. Bunda sorun yok değil mi? Aynı şeyi telefon üzerinden yapınca niye telefonun ekranının 1080P olmasına bu kadar takıldınız ki?

Bu arada aynı sorun benim Mi 9T model telefonumda da mevcut. Her 4K 60 FPS HDR videoda değil ama bazılarında, kalite seçeneklerinden bunu seçince normalde otomatik olarak 1080P 60 FPS HDR açılan olan video birden 480P'ye düşüyor ve kalite seçeneklerindeki en yüksek değer bu oluyor. Videodan çıkıp bir daha girince düzeliyor ama o videoyu yine 4K'da açtığımda aynı şey oluyor. Ve bu bazı videolarda oluyor. Normalde 4K 60 FPS HDR videoları normal bir şekilde açabiliyorum. Bunun nedeni hakkında bir bilgim yok açıkçası. Bilen varsa, bilgilendirebilir.
1080p monitörde 4k yaparsanız daha kaliteli bir görüntü almazsınız. Alırsanız da tek sebebi monitörünüzün garip bir çözünürlüğü olmasından olabilir mesela 1920x1080 yerine 2060x1080 ise videoyu 4kda açmak o boşta kalan 140 pikseli de dolduracağı için güzel gözükür ancak öyle bir monitör bilmiyorum ben. Telefon ekranı gibi 6.6 inch monitöre göre ÇOK daha küçük bir ekranda hiçbir fark hissedilmez. Arkadaş TV'ye aktararak izlemek istemiş anca bunu 30. konu mesajında falan belirtti ondan sonra da ben telefonun 4k60fps'i oynamakta zorlandığı teorisini öne sürdüm ve haklı olduğumu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı