POCO X6 Pro 5G vs Galaxy S23 FE

1- bu özellikler IPhone'da daha iyi çalışmaz. Google ürünü en iyi Android de çalışır.

2- Microsoft servisleri sadece uygulamadan oluşmuyor. Hiçbir driver uygulama kullanmadan PC ile mobil cihaz arasında senkronizasyon yapmak veya Chrome System WebView bu servislerin arasında.

3- One UI 3, hatta 2 de bile bu Galaxy aıdaki çoğu özellikler zaten vardı. Son sürüm ile sadece birkaç tane daha yararlı özellik getirip yapay zeka özelliklerini tek bir çatıda topladılar.

Hem o 80 GB alanın yaklaşık 25-30 GB kadarı sistemin kendine ayırdığı boş alan. Güncellemeler veya hata ayıklamaları için gereken depolama ihtiyacını oradaki kısımdan karşılıyor. Asıl sistem 50 GB falan kaplıyor.

Kendisine alan ayırma durumu diye bir şey mi olur hangi arayüzde gördünüz böyle bir şey alacaksa zaten hafızadan alır devlete vergimi ödüyoruz sanki kendine ayırdığı payı var hafızamdan 50GB bile çok hala rakamlar çok uçuk.

Samsung'un animasyon yığını konusu öznel bir konu olduğu için açmıyorum fakat hafızası bunun yüzünden böyle ise gerçekten gereksiz bir kalabalık o kadar ağır çalışıyor ki ayrıca 512 GB'ye 80GB bir zahmet olsun diyecek birisi var ise tekrardan bu düşünceyle bilgi sunmasın derim.

Kendisine alan ayırma durumu diye bir şey mi olur hangi arayüzde gördünüz böyle bir şey alacaksa zaten hafızadan alır devlete vergimi ödüyoruz sanki kendine ayırdığı payı var hafızamdan 50GB bile çok hala rakamlar çok uçuk.

Alan ayırma ekran fotoğrafı attığınız Xiaomi telefonda da var. Sistem dosyaları dediği kısım aslında sistemin rahatça çalışabilmesi için ayrılmış bir alandır ve neredeyse işletim sistemi kadar alan tutmaktadır.

Ayrıca 512 GB için 50GB fazla değil. 256 GB için bile aşırı dert edilecek bir şey değil. Sizin cihazınızda 462 GB alanınız daha var.

hafızası bunun yüzünden böyle ise gerçekten gereksiz bir kalabalık o kadar ağır çalışıyor ki
Sistem boyutu ile cihazın hızı arasında pek bir alaka yok aslında.

Alan ayırma ekran fotoğrafı attığınız Xiaomi telefonda da var. Sistem dosyaları dediği kısım aslında sistemin rahatça çalışabilmesi için ayrılmış bir alandır ve neredeyse işletim sistemi kadar alan tutmaktadır.

Ayrıca 512 GB için 50GB fazla değil. 256 GB için bile aşırı dert edilecek bir şey değil. Sizin cihazınızda 462 GB alanınız daha var.

Sistem boyutu ile cihazın hızı arasında pek bir alaka yok aslında.

Animasyonların ağırlığından bahsettim evet cihazımda 462 GB alan var içi biraz olsun dolu bu Samsung cihazda 370 360GB boş kalıyor olarsk gözüküyordu evet bu bir yerde dert, işi gücü olmayan birisi için fazlasıyla önemsiz konu. hafızaların bu kadar yüksek tutulması sıradan kullanıcılar için yapılmamış durumda.

Hafızaların bu kadar yüksek tutulması sıradan kullanıcılar için yapılmamış durumda.

Evet bu konuda haklısınız, bu cihazlarda SD kart desteği de bulunmaması depolama alanına olan ihtiyacı arttırıyor. Ancak belki sonraki zamanlarda Samsung'un yayınlayacağı güncellemelerle sistemin boyutunda az da olsa küçülme olabilir.

Evet bu konuda haklısınız, bu cihazlarda SD kart desteği de bulunmaması depolama alanına olan ihtiyacı arttırıyor. Ancak belki sonraki zamanlarda Samsung'un yayınlayacağı güncellemelerle sistemin boyutunda az da olsa küçülme olabilir.

Evet öyle bir güncelleme bekledim ve One UI 6.0 ile hiçbir şey değişmediğini gördüm Samsung arayüzü baştan aşağı gözden geçirilmeli bu yığının kaldırılması gerekli Samsung cihazların iPhone cihazlar gibi bir altyapısı yok çünkü bu açık kaynak kodlu bir Android ve ayrıca Xiaomi'deki donma kasma olayınıda geçtim şarj konusunda X 6 Pro alırsa S23FE yi almadığına fazlasıyla memnun olur.

Evet öyle bir güncelleme bekledim ve One UI 6.0 ile hiçbir şey değişmediğini gördüm Samsung arayüzü baştan aşağı gözden geçirilmeli bu yığının kaldırılması gerekli Samsung cihazların iPhone cihazlar gibi bir altyapısı yok çünkü bu açık kaynak kodlu bir Android ve ayrıca Xiaomi'deki donma kasma olayınıda geçtim şarj konusunda X 6 Pro alırsa S23FE yi almadığına fazlasıyla memnun olur.

X6 Pro'nun şarjı hızlı bitiyor hocam ama hızlıda şarj oluyor o ayrı.

X6 Pro da sistem 21 GB yer kaplıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı