POCO X6 Pro oyun test sonucları normal mi?

Bütçe
19000
Çok teşekkür ederim hızlı cevap için. Son iki şey daha sormak istiyorum izninizle. Diğer gördüğüm olumsuz durumlarda biri ise telefonun internet kullanımında sanırım belki de internet açık değilken şebeke durumunda 4.5G çekmediği yönünde. H+ çektiğini söyleyenleri gördüm. Siz böyle bir durumla karşılaştınız mı? Diğer olumsuz yorum ısınma konusu. Genel olarak telefon ile ilgili yorumlarınızıda merak ediyorum. POCO F6 beklenmelimi acaba. Muhtemelen Snapdragon 8 gen 2 ile gelecek.

Öncelikle ilk sorunuza cevap vereyim. Telefonda Wi-Fi konusunda herhangi bir sorun yaşamadım. Ben bursanın ortasında oturmaktayım ve telefon her yerde Full bir şekilde 4.5G çekiyor. Söylemek yasak mı bilmiyorum ama telefon operatörüm VDFN ve mobil veri kaliteleri çok kötü. 3 adet telefon değiştirdim ve hiçbirinde mobil veriyi kullanamadım ve tek sebebi mobil operatörüm. İnternet 4.5G çekiyor fakat mobil operatörüm sağ olsun deneyemedim. O yüzden ben sadece 4.5G çektiğini söyleyeyim hızına bir şey demiyim.

Isınma konusunda telefon hafif işlerde ısınmıyor. Orta işlerde ve ortalama 1 saatlik kullanımda ısınıyor fakat rahatsız etmeyecek, kendini hissettirmeyecektir. Ağır işlerde birkaç saat kullanımda ısısı elinizi rahatsız etmeye başlıyor. Hissediyor ve telefona odaklanmanızı zorlaştırıyor. Fakat bu durumu ne zaman yaşadım diye sorarsanız. Call of Duty Mobile oyununu Full ayarlarda 120FPS oynamayı denemiş ve 4 maç atmıştım. 3 haftalık kullanımımda sadece burada telefonun gerçekten ısındığını hissettim.

Son olarak da şunu söyleyeyim. POCO F6 beklenir mi demişsiniz? Benim şahsi düşüncem bütçeniz sınırlıysa beklenmez. Şimdi ufak bir göz gezdirdim ve dimensty 8300 Ultra veya Snapdragon 8 gen 2 kullanılacağı söyleniyor. Eğer dimensty kullanılırsa POCO X6 Pro'dan farklı kalmıyor. Snapdragon kullanırsa bir nebze de olsa iyi olma durumu mevcut. Bence POCO F6, X6 Pro kadar ucuz olmayacak. Bitiriş olarak da şunu söyleyeceğim. POCO X6 Pro fazlası ile işinizi görecektir. Bütçe kısıtlıysa F6 beklemeyin ve F6 almak için kendinizi zora sokmayın. İşlemcilerin arasındaki fark çok da büyük değil AnTuTu puanlarını karşılaştırdığımda aralarında 150-200k değerinde bir fark var. Bu da kendinizi zora sokmamanız ve F6 bekleyerek zaman kaybetmemeniz gerektiğinin bir göstergesi daha.

Öncelikle ilk sorunuza cevap vereyim. Telefonda Wi-Fi konusunda herhangi bir sorun yaşamadım. Ben bursanın ortasında oturmaktayım ve telefon her yerde Full bir şekilde 4.5G çekiyor. Söylemek yasak mı bilmiyorum ama telefon operatörüm VDFN ve mobil veri kaliteleri çok kötü. 3 adet telefon değiştirdim ve hiçbirinde mobil veriyi kullanamadım ve tek sebebi mobil operatörüm. İnternet 4.5G çekiyor fakat mobil operatörüm sağ olsun deneyemedim. O yüzden ben sadece 4.5G çektiğini söyleyeyim hızına bir şey demiyim.

Isınma konusunda telefon hafif işlerde ısınmıyor. Orta işlerde ve ortalama 1 saatlik kullanımda ısınıyor fakat rahatsız etmeyecek, kendini hissettirmeyecektir. Ağır işlerde birkaç saat kullanımda ısısı elinizi rahatsız etmeye başlıyor. Hissediyor ve telefona odaklanmanızı zorlaştırıyor. Fakat bu durumu ne zaman yaşadım diye sorarsanız. Call of Duty Mobile oyununu Full ayarlarda 120FPS oynamayı denemiş ve 4 maç atmıştım. 3 haftalık kullanımımda sadece burada telefonun gerçekten ısındığını hissettim.

Son olarak da şunu söyleyeyim. POCO F6 beklenir mi demişsiniz? Benim şahsi düşüncem bütçeniz sınırlıysa beklenmez. Şimdi ufak bir göz gezdirdim ve dimensty 8300 Ultra veya Snapdragon 8 gen 2 kullanılacağı söyleniyor. Eğer dimensty kullanılırsa POCO X6 Pro'dan farklı kalmıyor. Snapdragon kullanırsa bir nebze de olsa iyi olma durumu mevcut. Bence POCO F6, X6 Pro kadar ucuz olmayacak. Bitiriş olarak da şunu söyleyeceğim. POCO X6 Pro fazlası ile işinizi görecektir. Bütçe kısıtlıysa F6 beklemeyin ve F6 almak için kendinizi zora sokmayın. İşlemcilerin arasındaki fark çok da büyük değil AnTuTu puanlarını karşılaştırdığımda aralarında 150-200k değerinde bir fark var. Bu da kendinizi zora sokmamanız ve F6 bekleyerek zaman kaybetmemeniz gerektiğinin bir göstergesi daha.
Çok güzel açıklamışsınız tüm sorduğum soruları. MediaTek işlemcilere karşı geçmişten bir ön yargım var. Bir süredir teknolojiyi çok yakından takip etmiyorum ve bu yüzden güncel işlemcileri ile ilgili bir fikre sahip değilim. Oyun olarak MLBB oynayan birisiyim. Kamera çok önemli değil benim için. Şuan elimde Pocophone F1 var ve 5 yıldır kullanmaktayım. Bu telefonu da zamanında performans olarak iyi olduğu için ve uzun kullanım için almıştım. Bugün bakıyorum çok doğru yapmışım. Hala işimi yeterli seviyede görüyor. Aynı mantık ile yine F/P telefon olarak bu telefon gözüme çarptı.

Çok güzel açıklamışsınız tüm sorduğum soruları. MediaTek işlemcilere karşı geçmişten bir ön yargım var. Bir süredir teknolojiyi çok yakından takip etmiyorum ve bu yüzden güncel işlemcileri ile ilgili bir fikre sahip değilim. Oyun olarak MLBB oynayan birisiyim. Kamera çok önemli değil benim için. Şu an elimde pocophone F1 var ve 5 yıldır kullanmaktayım. Bu telefonu da zamanında performans olarak iyi olduğu için ve uzun kullanım için almıştım. Bugün bakıyorum çok doğru yapmışım. Hala işimi yeterli seviyede görüyor. Aynı mantık ile yine F/P telefon olarak bu telefon gözüme çarptı.

Şahsen ben almanızı tavsiye ederim. Oldukça ileriye dönük bir telefon olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı