Polis evrak imzalatmadan trafik cezası yazabilir mi?

Mortem.dll

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Prospekt Mira
Daha fazla  
İyi sosyaller. Bugün bilmediğim bir istikamette aracım ile giderken farkında olmadan ters yöne girmişim. O sırada polis aracı çevirdi, trafik polisi değildi. Biraz fırça attıktan sonra "ben yazmamak için elimden geleni yapıyorum ama akıllanmıyorsunuz, plakana yazdım cezanı gönderdim" dedi. Bu şekilde ceza yazılabiliyor mu? Herhangi bir evrak falan imzalamamız gerekmez mi?

Son düzenleme:
İyi sosyaller. Bugün bilmediğim bir istikamette aracım ile giderken farkında olmadan ters yöne girmişim. O sırada polis aracı çevirdi, trafik polisi değildi. Biraz fırça attıktan sonra "ben yazmamak için elimden geleni yapıyorum ama akıllanmıyorsunuz, plakana yazdım cezanı gönderdim" dedi. Bu şekilde ceza yazılabiliyor mu? Herhangi bir evrak falan imzalamamız gerekmez mi?
Yazabilir tabi. E-devlette gözükür ve muhtemelen eve mektup gelir.

E-Devlete anında düşer mi peki?
O değişiyor. Ben otoyolda sabit radarlardan ceza yediğimde ertesi sabah düşmüş oluyordu. Polis çevirmeli radarda ceza yediğimde 1 ay sonra falan düştü e-devlete. Elden kendim barkod numarasıyla falan ödemiştim.

O değişiyor. Ben otoyolda sabit radarlardan ceza yediğimde ertesi sabah düşmüş oluyordu. Polis çevirmeli radarda ceza yediğimde 1 ay sonra falan düştü e-devlete. Elden kendim barkod numarasıyla falan ödemiştim.
Teşekkür ederim. İnşallah yazmamıştır diyeyim o zaman, blöf yapıyor gibi bir havası da yoktu değildi:D

Polis yine plakana yazmış, ona şükret. Cezayı sana yazsaydı ehliyet puanın da gidecekti.

Plakanı alması yeterli, herhangi bir evrak imzalaman imzalamaman önemli değil. Tamamen görevli memurun insiyatifinde olan bir durum.
Ki eğer bir görevli memur ceza yazmayı kafaya koyduysa, onun önüne dünyayı koy yine de yazar. O yüzden memurlara tutup yalvaranlara, dert yananlara ya da sebebini anlatmaya çalışanlara sadece gülüyorum.
Boşuna kendinizi yormayın veya alçaltmayın, cezaî işlem uygulayacağım dediyse, onu hayatta vazgeçiremezsiniz. Size diyeceği tek şey, mahkemeye git itiraz dilekçesi ver, der.
Alakası yok ama benim mesela motosikletime, köprüyü hiç kullanmamış olmama rağmen, kaçak geçiş cezası geldi. Gel de anlat derdini kim anlayacak ?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı