Polis fiziki test

rafetsunal

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar ilçede yaşıyorum. Bağlı olduğum il ve ilçede polis fiziki parkuru, denemesi vs onla ilgili hiçbir şey yok ne yapabilirim? Denemelere gittiğim zaman diret sınava başlıyor muyuz yoksa yarım saat 1 saat kendimizi denemek için süre veriyorlar mı kafam çok karıştı ne yapabilirim bilmiyorum.

Bahçen veya boş yer varsa kendince ufak parkurlar kur ama her sabah koş, yer yer depar sonra dinlen Youtube'dan araştırarak bir çok şey öğrenirsin. Sınav yerinde sıran gelir sıran gelince direkt çıkarsın deneme süresi falan yok.

Arkadaşlar ilçede yaşıyorum. Bağlı olduğum il ve ilçede polis fiziki parkuru, denemesi vs onla ilgili hiçbir şey yok ne yapabilirim? Denemelere gittiğim zaman diret sınava başlıyor muyuz yoksa yarım saat 1 saat kendimizi denemek için süre veriyorlar mı kafam çok karıştı ne yapabilirim bilmiyorum.
Son 2 senedir İstanbul'da ki denemelere girdim. En son gittiğimde verilen saatte içeri alıp ad soyad sırasına göre ikili gruplar halinde yirmişer kişi olarak parkura alıyorlar herkesi sırayla. Çağrılana kadar boş bir halı sahada bize ısınmamız için fırsat verilmişti. Ama gittiğin yerin şartlarına göre bu değişebilir. Bulunduğun ilde ilçede bir araştırma yap kurs için hazırlık yapan veren genelde beden eğitimi öğretmenlerinin verdiği kurs olabilir. Yoksa da eğer açık alan bulabilirsen biraz zahmetli olacak tabi ama parkur için hazırlık yapabilirsin. Mutlaka kondisyonun olmalı, parkur yapamazsan dahi her gün koşu yaparak en azından kendini bu şekilde hazırlayabilirsin hiç yoktan.

Son 2 senedir İstanbul'daki denemelere girdim. En son gittiğimde verilen saatte içeri alıp ad soyad sırasına göre ikili gruplar halinde yirmişer kişi olarak parkura alıyorlar herkesi sırayla. Çağrılana kadar boş bir halı sahada bize ısınmamız için fırsat verilmişti. Ama gittiğin yerin şartlarına göre bu değişebilir. Bulunduğun ilde ilçede bir araştırma yap kurs için hazırlık yapan veren genelde beden eğitimi öğretmenlerinin verdiği kurs olabilir. Yoksa da eğer açık alan bulabilirsen biraz zahmetli olacak tabii ama parkur için hazırlık yapabilirsin. Mutlaka kondisyonun olmalı, parkur yapamazsan dahi her gün koşu yaparak en azından kendini bu şekilde hazırlayabilirsin hiç yoktan.

Bazı spor salonlarının parkurları veya eğitimleri oluyor. Onlara da bakabilirsin.

Bahçen veya boş yer varsa kendince ufak parkurlar kur ama her sabah koş, yer yer depar sonra dinlen YouTube'dan araştırarak birçok şey öğrenirsin. Sınav yerinde sıran gelir sıran gelince direkt çıkarsın deneme süresi falan yok.

Spor salonu ilçede 1 tane var oda küçük bir mekan ondan imkansız. Uşak'ta çoğu spor salonuna sordum 1isi olumlu cevap verdi ama ücreti beni bayağı aşar ondan gidemem. Dediğiniz gibi en azından koşuya falan çıkayım da kondisyonum olsun teşekkürler.

Spor salonu ilçede 1 tane var oda küçük bir mekan ondan imkansız. Uşak'ta çoğu spor salonuna sordum 1isi olumlu cevap verdi ama ücreti beni bayağı aşar ondan gidemem. Dediğiniz gibi en azından koşuya falan çıkayım da kondisyonum olsun teşekkürler.
Hocam benim gittiğim spor salonu da küçüktü ama bekçilik antrenmanlarını anlaşmalı bir lise bahçesinde yapıyorlardı. Bence şansınızı deneyin, arayıp sorun. :)

Hocam benim gittiğim spor salonu da küçüktü ama bekçilik antrenmanlarını anlaşmalı bir lise bahçesinde yapıyorlardı. Bence şansınızı deneyin, arayıp sorun. :)

Hocam yaşadığım ilçede 2 adım atiyosun sınıra geliyosun yani küçük bir yer spor salonu ise bir binanın en alt katını almışlar başka imkan yok ondan dolayı yapamiyorum.

Geri
Yukarı