Polislik kararsızlığı, POMEM & PMYO seçimi

Yağız Limon

Decapat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, 16 yaşında aktif olarak meslek lisesinde bilişim bölümü okuyan bir kardeşinizim. Polis olmayı istiyorum ancak kararsız kaldığım belli başlı konular bulunuyor. Bu mesleği yapabilecek miyim diye endişeleniyorum. Sizce odaklanıp PMYO ile mi girmeliyim yoksa bir seçenek daha belirleyip bir üniversite okuduktan sonra POMEM ile mi bu mesleğe girmeliyim? 2. seçeneği seçersem bölüm olarak Besyo veya bilgisayar Mühendisliği düşünüyorum. Bilgisayar mühendisliği hem okuduğum bölüm ile alakalı hem de ilgi alanıma da giriyor. Buradaki amacım eğer polisliği yapamaz isem istifa ettikten sonra hala bir seçeneğim olması. Ancak bu sene 11. sınıfa geçtim 11 ve 12. sınıfta hiçbir şekilde sayısal bir ders görmeyeceğim. Yani TYT'nin yanı sıra bir de AYT'ye hazırlanmam gerektiği için ders kısmında biraz daha zorlanacağım bir yol. Bir yanım ağırlıklı polis ol diyor biliyorum çünkü denemezsem içimde kalacak. Bir türlü karar veremiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşın daha çok genç. İleride fikrin değişebilir o yüzden POMEM daha mantıklı olacaktır. Üniversitede ne olacağına daha net karar verebilirsin.

PMYO, 11-12 de Ayt matematik görmeyeceksen zorlanabilirsin. Ben dil bölümü okuyorum son sınıfa geçtim bu sene, haftada 2 saat TYT matematik görüyoruz başka hiçbir sayısal ders yok. Bende sadece TYT ve MSÜ'ye gireceğim.

Lise mezunu olup direk meslek sahibi olmak istiyorsan polis ol. (Kolay risksiz yol)

Bilgisayar mühendisliği okumak istiyorsan şöyle yapabilirsin puanlarını bilmiyorum ama sayısal ağırlıklı bir puan gerekiyor sanırım.
Sınava girip kendini dene eğer başaramazsan yine polisliğe başvurabilirsin. Polislik bu ülkede 30 yaşına kadar girme şansının olduğu bir meslek. Başka seçeneklerini değerlendirebilirsin.

Çok kişi tanıyorum mühendislik, öğretmenlik falan okuyup çoğu iş bulamayıp polis, subay, uzman, bekçi vs. oldu.

Yani sonuçta yine polis olacaksan zaman kaybetmeden hemen pmyo ile başvur.(Herhangi 4 yıllık bir bölüm okusan 22-23 yaşında direk girersen 2 yıl pmyo 20 yaşında mesleğe başlarsın)

Ayrıca acilen spora başla ve yeterli puan alacak kadar Türkçe matematik falan çalış.

Yakın zamanda kuzenim yeni atandı 20 yaşında mesleğe başladı.

Sonuçta karar senin kardeşim..

Lise mezunu olup direk meslek sahibi olmak istiyorsan polis ol. (Kolay risksiz yol)

Bilgisayar mühendisliği okumak istiyorsan şöyle yapabilirsin puanlarını bilmiyorum ama sayısal ağırlıklı bir puan gerekiyor sanırım.
Sınava girip kendini dene eğer başaramazsan yine polisliğe başvurabilirsin. Polislik bu ülkede 30 yaşına kadar girme şansının olduğu bir meslek. Başka seçeneklerini değerlendirebilirsin.

Çok kişi tanıyorum mühendislik, öğretmenlik falan okuyup çoğu iş bulamayıp polis, subay, uzman, bekçi vs. oldu.

Yani sonuçta yine polis olacaksan zaman kaybetmeden hemen pmyo ile başvur.(Herhangi 4 yıllık bir bölüm okusan 22-23 yaşında direk girersen 2 yıl pmyo 20 yaşında mesleğe başlarsın)

Ayrıca acilen spora başla ve yeterli puan alacak kadar Türkçe matematik falan çalış.

Yakın zamanda kuzenim yeni atandı 20 yaşında mesleğe başladı.

Sonuçta karar senin kardeşim..
Hocam şu takla atma sorun bende Polis olmak istiyorum evde 3 4 denemeyle atabilirmiyiz?

Hocam şu takla atma sorun bende Polis olmak istiyorum evde 3 4 denemeyle atabilirmiyiz?

Olmaz bunun için çok pratik yapmalısın. Özellikle parkuru incele ve oradaki Tüm aşamaları test et. Hatta bulabilirsen parkur çalışabileceğin yerler vardır orada kendini dene..

Olmaz bunun için çok pratik yapmalısın. Özellikle parkuru incele ve oradaki Tüm aşamaları test et. Hatta bulabilirsen parkur çalışabileceğin yerler vardır orada kendini dene..
Hocam şuan Üniversite 1. Sınıfım Pomem istiyorum gerçekten Polis olmak istiyorum.
Parkura yazılsam olurmu o zaman şimdiden.

Hocam şu an Üniversite 1. Sınıfım POMEM istiyorum gerçekten Polis olmak istiyorum.
Parkura yazılsam olur mu o zaman şimdiden.

Bak sana tavsiyem her dönem başvur şansını dene. İkincisi spora acil başla. Üçüncüsü parkuru sürekli olarak deneyimle. Doğru süreyi yakalarsan tamamdır.👍

Geriye sadece mülakat kalıyor. Orası için hiçbir tavsiye veremem.

Bir arkadaşım 7. denemesinde girdi. Süreci hızlandırmak senin elinde.

Bak sana tavsiyem her dönem başvur şansını dene. İkincisi spora acil başla. Üçüncüsü parkuru sürekli olarak deneyimle. Doğru süreyi yakalarsan tamamdır.👍

Geriye sadece mülakat kalıyor. Orası için hiçbir tavsiye veremem.

Bir arkadaşım 7. denemesinde girdi. Süreci hızlandırmak senin elinde.
Hocam spor yapıyorum fakat tek sorun düz takla atmak. O zaman düz takla atmayı öğreten bir spor kuruluşuna başvurucam çok sağolun gerçekten hedefim Polis olmak bilgi anlamında her türlü alanda kendimi geliştirmeye çalışıyorum ve baya bi yol aldım diyebilirim yani tek sorun takla çok sağolun.

Hocam spor yapıyorum fakat tek sorun düz takla atmak. O zaman düz takla atmayı öğreten bir spor kuruluşuna başvuracağım çok sağ olun gerçekten hedefim Polis olmak bilgi anlamında her türlü alanda kendimi geliştirmeye çalışıyorum ve bayağı bir yol aldım diyebilirim yani tek sorun takla çok sağ olun.

Takla için yöntemler var ve bu parkur eğitiminde sana anlatacaklar merak etme.

Ayrıca doğum günün kutlu olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı