Pollux 3APU vs Neo APU Pro

Peki pollux 3 APU'ya ileride bütçe ayırdıgım zaman ekran kartı takabiliyor muyum? Ya da hangilerini takabilirim.
Elbette takabilirsin. Aynı anakarta sahibiz. Aynı siteden aldım, güven problemin olmasın. Ama ilerde geliştireceksen Neo APU PRO almak mantıklı olabilir. Çok sağlam anakartı var. Ama işlemci hangi ekran kartına besler bilemiyorum onu.

Pollux 3 üzerinde SSD olarak BX500 (recep bey kronik sorunu olmadığını beyan etti.) veya Samsung 860 yapın. RAM'i bütçe el veriyorsa direk 8x2 olarak alın. Anakartı B450 olarak seçin.

Anakartı ve RAM'i yükselttiğim zaman 3700 oluyor ve arkadaki 200'ü ödeyebilirim ama SSD'den feragat etmem gerekiyor.

Ama işlemci olarak pollux 3APU daha iyi değil mi?
İşlemci olarak hangisi daha iyi bilemiyorum. Fakat APU performansında R5 3400G daha iyi. Fakat şöyle bir şey var, Neo APU sisteminde anakart B550 yani büyük bir nimet gibi bir şey. A320 kullandığım için biraz pişman olabilirim çünkü overclock edemiyorum ve çok kırpılmış bir anakart. Başka seçenek sunmuyordu yani zorla A320 anakartını aldım. R5 3400G vs R3 PRO 4350G işlemci performansı diye konu aç, arkadaşlar sana yardımcı olacaktır umarım.

Neden sadece Game Garaj bakıyorsun? RX 550 sistem atmışsın ama bence o fiyatta RX 560'lı sistem rahat gelir. Bilgisayar başına geçersem bakacağım da geçemedim bir türlü.

Neden sadece Game Garaj bakıyorsun? RX 550 sistem atmışsın ama bence o fiyatta RX 560'lı sistem rahat gelir. Bilgisayar başına geçersem bakacağım da geçemedim bir türlü.
GameGaraj güvenilir ve f/p ürünü satan bir site. Gerçi şu an fiyat performans ürünü denilebilecek hiçbir şey kalmadı. Her şey çok pahalı.

Hocam sistem toplamayı bilmiyorum. Alsam bile montajını yapamam.
4000 liraya çıkınca R3 3100 ve RX560'lı sistem oluyor ve her parçası hazırlardan kesin daha kaliteli oluyor. Hatta işin içine ikinci el girerse fiyat daha da aşağı iner ama o tercih meselesi. Nerede oturuyorsun? Ben tavsiye dışında montaj da yapıyorum. Bilgisayarcıya git diyeceğim de o karta 8 pin fazla cümlesini duyduktan sonra bilgisayarcıların topundan soğudum :). Ayrıca montajı öğrenebilirsin, Technopat'ın videolarına bak. Hatta Linus Tech Tips'in POV videosu vardı.

4000 liraya çıkınca R3 3100 ve RX560'lı sistem oluyor ve her parçası hazırlardan kesin daha kaliteli oluyor. Hatta işin içine ikinci el girerse fiyat daha da aşağı iner ama o tercih meselesi. Nerede oturuyorsun? Ben tavsiye dışında montaj da yapıyorum. Bilgisayarcıya git diyeceğim de o karta 8 pin fazla cümlesini duyduktan sonra bilgisayarcıların topundan soğudum :). Ayrıca montajı öğrenebilirsin, Technopat'ın videolarına bak. Hatta Linus Tech Tips'in POV videosu vardı.
Hocam bence 4K sisteme RX 560 vermek saçmalık. 100-200TL daha verip RX 570 alabilir. Ama arkadaşın bütçeyi çok arttırdık yani ikisini de alabileceğini sanmıyorum.

Daha sonra ekran kartı almak yerine ekran kartı alırken almanı tavsiye ederim. Araya APU girince çok pahalanıyor. RX 570 bile 2000 TL gibi bir fiyata yaklaştı. Benden sana tavsiye, biraz daha sabredip ekran kartıyla birlikte almandır. Ama diyorsan ben bunu ekran kartsız 6-7 ay kullanırım, bence o durumda alınmalı.

Geri
Yukarı