Pollux 3T-10 vs MD2

Memolii7

Hectopat
Bu iki sistemi karşılaştıracağım, fiyatları eşitlemek için Pollux 3T-10'a bu monitörü ekledim. Philips 242V8A 23.8" 4ms 75Hz Freesync DP-HDMI+VGA IPS Gaming Monitör - incehesap.com

Ekran kartı tarafında Pollux önde çift fanlı ve gayet serin çalışan bir ekran kartı burada öne geçiriyor.

Anakart tarafında ise MD önde öncelikle marka olarak öne geçiyor BIOSTAR anakart alanında çok bilindik bir marka değil daha çok ekran kartlarıyla biliniyor. Ayrıca daha fazla MHz ve OC yapılabiliyor MD sistemde.

RAM tarafında ikisi de üzmeyecektir. CL değeri bakımından Crucial önde ama ben burada XPG RAM'i tercih ederdim. Zaten RAM'i Pollux sistemde 2666 MHz kullanacaksınız.

Depolama tarafında kesinlikle MD derim, Netac SSD'de sorun yaşayanlar var, ayrıca şu an fiyat performans olarak Patriot rakipsiz. Ayrıca biri 240GB birisi 480.

İşlemci tarafında ise kesinlikle Pollux derim, OC yapılamaması ve MHz değeri 2666 olmasına rağmen.

Kasa tarafında Pollux önde, pöfür pöfür hava alan bir kasa Sharkoon kasa da kötü bir kasa değil alınabilir ama Pollux sistemdeki kasa kadar hava akışı yok.

Güç kaynağı tarafında ikisi de fazla iyi değil ama bir C4 değiller elbette. Pollux sistemde 650W 80+ bronz MD sistemde öyle ama bu sistemlerde sorun yaşamazsınız zaten iki sistem de maksimum 400W civarı çeker.

Geldik en önemli noktalardan birine, montiöre. Burada aslında kişiden kişiye göre değişir. Pollux sisteme eklediğim monitör bu fiyatta en iyilerden ama 75Hz.

MD sistemde ise 144Hz kaliteli sayılabilecek bir monitör var ama TN panel. Eğer Full CS tarzı oyunlar oynuyorsanız MD sistemde ki monitör daha iyi, ama film falan izlerim diyorsanız Pollux öne geçiyor.

Ayrıca Pollux sistem uzun süredir bu fiyata, MD sistem ise 350 adet stoğu var sadece.
İki sistemi objektif olarak çok derine inmeden karşılaştırmaya çalıştım, sizce hangi sistem?

MD 2. Ancak ben siteye giremedim henüz. Saatler içerisinde bitmiş olabilir stok.
Ben Pollux 3T-10 derim, ama anakartı ASUS Prime H410M-K seçerek, her ne kadar şu an stokta olmasa da daha iyi olur.

Elinize sağlık. :)
800 tl fazlaya 1ms 144hz monitör ve 16 GB RAM, 480 GB SSD li sistem almak çok daha mantıklı. Ayrıca monitör de gayet güzel monitör.

Amacınıza göre değişir. CS falan oynuyorsanız MD2 alabilirsiniz. Ben olsam Pollux-3t-10 alırdım. Tam istediğim gibi.

Md 2 ek masraf çıkartabilir stok gelen soğutması çok kötü ekran kartının tek fanlı olmasıda soğutmayı etkiliyor.
MD 2 ek masraf çıkartabilir stok gelen soğutması çok kötü ekran kartının tek fanlı olmasıda soğutmayı etkiliyor.

Ama F/P'nin kralını yapmış eleştirenlerin bence eleştirmeye pek hakkı yok bu bütçe ile.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı