Polo karaduman için ne gerekli?

pef

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar sormak istediğim birkaç soru var bu işlerden anlayanlar yanıtlarsa sevinirim.
1-Polo'larda kara duman için ne gerekiyor kat iptali ve ona göre yazılım ile kara duman atar mı?
2-1.6 TDI poloya stage 2 150HP yazılım uzun vadede herhangi bir soruna neden olur mu?
3-araç güzel bir şekilde yüklenirse büyük intercooler, hybrid Turbo, downpipe gibisinden herhangi bir sorunu çıkar mı?

hocam hiç denemeyin dışarında güzel gösterir gerçek fena sıkıntılar çıkartır

Polo'larda kara duman için ne gerekiyor
Yazılımla yakıt ayarını fazla verdirdiğinde motora gitmeden taştığı için fazlasını egzozdan dışarı atıyor. Tam bir cahil işi. Özenilecek, yapmayı gerektirecek hiçbir yanı yok.
Mermi gibi giden stage 2 gti pololar var hiçbirinde duman göremezsin sadece alev atar.
1.6 TDI poloya stage 2 150HP yazılım uzun vadede herhangi bir soruna neden olur mu?
Aracı Stage2 yüklemek ciddi maliyet ve işçilik ister stage 2'deki tüm parçaları arabaya yüklediğinde öyle keyfine göre pek de her seferinde kullanabileceğin bir araç olmaz.
Bizim insanlarımız bu stage 2 ve 3 olayını çocuk oyuncağı sanıyor.
1700511171532.png

araç güzel bir şekilde yüklenirse büyük intercooler, hybrid Turbo, downpipe gibisinden herhangi bir sorunu çıkar mı?
Malzeme kalitesi ve işçiliğe bağlı.

Kara duman atmak esasında motorun yakıtı oldukça verimsiz yakmaya başladığının ve enerji kaybının hat safhada olduğunun göstergesidir. Turbo dizel ve küçük hacimli motorlar malzeme mekaniği açısından zaten oldukça yüksek stres altında çalışırlar. Bu tarz stage arttırma işlemlerinde uzun vadede sorun yaşamamak ve tam performans almak isteniyorsa yağlama ve soğutma sistemi, üst kapak hatta strok oranı kısacası motor tümü ile elden geçmeli. Sadece Turbo ve intercooler üzerinde yapılan bir altyapı geliştirmesi size güç kazandırsa da motor üzerinde stresi beraberinde getirir. Ara sıra gazlarım derseniz fazla sorun yaratmaz ancak canım her istediğinde tapa gaz basayım derseniz motorun fazla uzun ömürlü olma şansı yok.
Ek olarak nedendir bilmiyorum ancak bizde hemen bir yazılım ile arabanın stage yükseldiği zannediliyor.

1700512219507.png

Hocam ben de biliyorum aracın sadece chip tuning ile stage atlamadığını ama dr. ECU'nun sitesinde böyle görmüştüm yine de bir sorayım dedim verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum.

Eki Görüntüle 2024244

Hocam ben de biliyorum aracın sadece chip tuning ile stage atlamadığını ama dr. ECU'nun sitesinde böyle görmüştüm yine de bir sorayım dedim verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum.
Sadece kuru yazılımla olacak iş değil. Olur ama bir miktar. Bir de bu işin tekere aktarımı var. Kağıt üzerinde farklı ön ve arka çekişte belli bir kayıp oranı var. Sen stock aracı yazılımcıya götürdüğünde o da ona göre ayar verecek sonuçta. Forged olmayan parçaların sınırlarını zorlarsan teker teker eline alma ihtimalin var. Bu sitede gösterdiği sen aracını stage 2 yükle gel ben yazılımını yapayım sana da ortalama şu şu kadar güç vereyim gibilerinden. Veya kendisine göre sınıflandırmış yazılımları çok paraya daha iyi yazıyor bunu da stage adı altında sınıflandırmış olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı