Polonya'dan Playstation 5 Almak

AphexTwin

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar,

Polonya'da Erasmus yapıyorum ve PS5 Dijital versiyon aldım. Birkaç sorum var:

1-) Ben mağazadan cihazı alırken tax free hakkında bir şey söyledim nasıl oluyor vs. diye ama kasiyer pek İngilizce bilmediğinden dolayı anlaşamadık. Herhangi bir şey olmadı anlayacağınız. O yüzden tax free için dönerken havalimanında bir işlem yapmam gerekir mi?

2-) Ayrı olarak kol da aldım bunu da tax free geçirebiliyor muyum?

3-) Cihazı ve kolu götürmeden önce açmam gerekir mi? Açmazsam veya açarsam bir sıkıntı olur mu havalimanında?

4-) Cihazı kurarken Polonya'dan aldığımdan dolayı ülkeyi ya da konumu değiştirememe gibi bir durum söz konusu mu? İlk defa bir konsol sahibi oluyorum, pek bilgim yok.

Teşekkürler.

Ülkede Tax Free varsa dönüşte hava alanında Tax Refund yazan yer olur. Cihazını ve faturalarını alıp götür. Açmana gerek olacağını zannetmiyorum. Hava alanında elinde açılmamış çok fazla PS5 taşıyan insan görüyorum. Açman gerekirse de orda açarsın bence.
3-) Herhangi bir sorun olmaz.
4-) Hayır geldiğinizde bölgeyi değişebilirsiniz direkt.
Çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar selam,

Polonya'da Erasmus yapıyorum ve PS5 dijital versiyon aldım. Birkaç sorum var:

1-) ben mağazadan cihazı alırken tax Free hakkında bir şey söyledim nasıl oluyor vs. diye ama kasiyer pek İngilizce bilmediğinden dolayı anlaşamadık. Herhangi bir şey olmadı anlayacağınız. O yüzden tax Free için dönerken havalimanında bir işlem yapmam gerekir mi?

2-) ayrı olarak kol da aldım bunu da tax Free geçirebiliyor muyum?

3-) cihazı ve kolu götürmeden önce açmam gerekir mi? Açmazsam veya açarsam bir sıkıntı olur mu havalimanında?

4-) cihazı kurarken Polonya'dan aldığımdan dolayı ülkeyi ya da konumu değiştirememe gibi bir durum söz konusu mu? İlk defa bir konsol sahibi oluyorum, pek bilgim yok.

Teşekkürler.

Polonya'dan bende 1 ay önce getirttim. Yanında kol ve kulaklığıyla beraber kapalı kutu şekilde sorunsuz geldi. Ülkeden dolayı herhangi bir sorun olmaz.

Hocam öncelikle şimdiden hayırlı olsun. Aldığınız ürünlerin kutusunu açmak zorunda değilsiniz fakat ben yine de açacağım derseniz eğer sadece kutu bantlarını sökmeniz bile yeterli olur. Bölge sorunu yaşamazsınız. Tax Free muhabbetine gelecek olursakta bazı mağazalar tax Free için ayrı bir fatura kesiyorlar, Polonya'daki işlemler nasıl oluyor bir bilgim yok fakat havaalanında tax Free iadesini almak istediğinizde sizden mağazanın tax Free faturasını isteyebilirler. Bunu cihazı aldığınız mağazada derdinizi anlatabileceğiniz birini bulup iyice çözmelisiniz bence.

Hocam öncelikle şimdiden hayırlı olsun. Aldığınız ürünlerin kutusunu açmak zorunda değilsiniz fakat ben yine de açacağım derseniz eğer sadece kutu bantlarını sökmeniz bile yeterli olur. Bölge sorunu yaşamazsınız. Tax Free muhabbetine gelecek olursakta bazı mağazalar tax Free için ayrı bir fatura kesiyorlar, Polonya'daki işlemler nasıl oluyor bir bilgim yok fakat havaalanında tax Free iadesini almak istediğinizde sizden mağazanın tax Free faturasını isteyebilirler. Bunu cihazı aldığınız mağazada derdinizi anlatabileceğiniz birini bulup iyice çözmelisiniz bence.
Teşekkürler yardımınız için.

Kutusunu açmanıza gerek yok ve tax Free ücretini de konsol ve kol için alabilirsiniz. PSN bölgesini Türkiye yaparsanız bir sorun yaşamazsınız ama alırken asla CFI 10 veya 1000 modellerini almayın.

Geri
Yukarı