Çözüldü Polosmart FS28 mikrofonu çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rabia07

Femtopat
Daha fazla  
Mikrofonu algılamıyor kasam. Sorun ne? Çözemedim. Lütfen yardımcı olur musunuz? TeamViewer var.

Yeni kulaklık aldım fakat ne bunun bilgisayarımın ses kaydedicisinde ne de Discord gibi uygulamalarda çalıştırabiliyorum.

Çözüm
Giriş soketinde iki tane çizgi var.
Bu durumda bu kablo ile mikrofonu çalıştıramazsınız. Sadece ses vermeye yarayan bir kablo. Ayrıca kablo destekleseydi bile mikrofonu kullanabilmeniz için dönüştürücüye ihtiyacınız olurdu çünkü girişleriniz ses ve mikrofon olarak ayrılmış.

Ürününüz Bluetooth olduğundan dolayı Bluetooth bağlanarak mikrofununu kullanabilirsiniz fakat bunu kablolu yapmanızın bir yolu yok.
Kasaya tek bir kablo mu taktın yoksa çift mi? Tek ise masaüstü bilgisayarda mikrofon+kulaklık algılayacak şekilde giriş yok, ikisi birdir. Bu yüzden algılamıyor olabilir.

Ayrıca dokunmatik ekranlı bir monitör mü kullanıyorsun? Kalem girişi görünüyor sistemde. Notebook kullanıyor olabilir misin?

Evet dokunmatik monitör ama tamamen işletim sistemi dokunmatik değil sadece açma kapama yeri dokunmatik ve bu şekilde gerçekten uzlaşım saglamakta zorlanıyorum bir esneklik sağlanamaz mı yetkililer tarafından yardım etseniz?

Evet dokunmatik monitör ama tamamen işletim sistemi dokunmatik değil sadece açma kapama yeri dokunmatik ve bu şekilde gerçekten uzlaşım saglamakta zorlanıyorum bir esneklik sağlanamaz mı yetkililer tarafından yardım etseniz?
Sorulan sorulara cevap verirsen kendine daha çok yardımcı olmuş olacaksın. Kasaya giren kısımda iki giriş mi vardı yoksa tek mi? Buna cevap vermek için alim olmaya gerek yok. Sorduğumuz sorular gayet basit, atom parçalatacak cinsten cevapları da yok.

Polosmart kulaklığın hangi modeli? Bunun yanında model numarası da gerekli. Kulak üstü bir kulaklık mı yoksa telefon kulaklığı gibi mi? Görünüşe göre hiçbir mikrofon cihazı algılanamıyor.

İlk olarak cihazı tanıtmamız gerekli. Bilgisayarınız masaüstü mü dizüstü mü? Kulaklığı nereye takmıştınız? Girişi USB mi 3.5 mm mi? Kulaklığın takılı olduğu yerin bir fotoğrafını atmanız yeterli olur.

Eğer kulaklıkta tek bir giriş varsa, bilgisayar masaüstüyse ve 3.5 mm ise bundan dolayı algılamıyor olabilir.

Tek girişse masaüstü bilgisayarda mikrofonu çalıştıramazsınız.
Aslında dönüştürücü alınabilir.

Tabii kulaklığın tam modelini öğrensek daha güzel olur.

Kulaklığınızın tam modelini yazabilir misiniz? Kutusunun üzerinde bir yerlerde yazmalı. Dünya kadar Polosmart kulaklık olduğundan bilgi vermesi biraz zor oluyor.

Son düzenleme:
Tek girişse masaüstü bilgisayarda mikrofonu çalıştıramazsınız. Bakın, cevap verdiğinizde ne güzel çözülüyor.
İyi de daha önce mikrofonum çalışıyordu. Bu yeni aldıgım kulaklıkta çalıştıramıyorum.
Aslında dönüştürücü alınabilir.

Tabii kulaklığın tam modelini öğrensek daha güzel olur.
POLOSMART (FS28).

Kulaklığınızın tam modelini yazabilir misiniz? Kutusunun üzerinde bir yerlerde yazmalı. Dünya kadar Polosmart kulaklık olduğundan bilgi vermesi biraz zor oluyor.
FS28(2019-Q4) SERİ NO 201911048.
Dönüştürücü kullanıyor muydunuz? O da mı tek girişliydi? Tek girişli ise mikrofonu çalışmaz.
Hayır, kullanmıyorum.

1603324712016.png

Mikrofon kısmında bu şekilde kısık gösteriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı