Çözüldü Pop! _OS 20.04-macOS Mojave-Windows 8.1 Triple Boot yapmak mümkün mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

winesandsmiles

Decapat
Makaleler
1
Yer
Yenişehir/Mersin
Daha fazla  
Sistemime geçen günlerde pop! _OS 20.04 LTS ile Windows 8.1'i Dual Boot olarak kurdum. Açılışta bir menü geliyor önüme. Ayrıca bu sisteme macOS Mojave kursam bu başlangıçta gelen menüde Mojave'nin de başlangıç seçeneği gözükür mü? Yoksa BIOS'tan Boot sırasında Mojave'yi ilk başa almam mı gerekiyor? Ya da hiç mi Mojave'yi kuramam? Dual Boot yaptığım video bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Muhtemelen EFI kurulum yapacaksın. Ve EFI ile 3'lü, 4'lü gibi sonsuz sayda işletim sistemi kurabilirsin. Ben şu an 3 işletim sistemi kullanıyorum mesela. Yazın da macOS Big Sur kuracağım.

Ve eğer OpenCore ile kuracaksan macOS'u başlangıçta hangi işletim sistemi açılacak diye soracaktır büyük ihtimalle.
Sistemime geçen günlerde pop! _OS 20.04 LTS ile Windows 8.1'i Dual Boot olarak kurdum. Açılışta bir menü geliyor önüme. Ayrıca bu sisteme macOS Mojave kursam bu başlangıçta gelen menüde Mojave'nin de başlangıç seçeneği gözükür mü? Yoksa BIOS'tan Boot sırasında Mojave'yi ilk başa almam mı gerekiyor? Ya da hiç mi Mojave'yi kuramam? Dual Boot yaptığım video bu.
Opencore boot menüsünde görünüyor mu diye kurulum diskini tak bir dene.

Muhtemelen EFI kurulum yapacaksın. Ve EFI ile 3'lü, 4'lü gibi sonsuz sayda işletim sistemi kurabilirsin. Ben şu an 3 işletim sistemi kullanıyorum mesela. Yazın da macOS Big Sur kuracağım.

Ve eğer OpenCore ile kuracaksan macOS'u başlangıçta hangi işletim sistemi açılacak diye soracaktır büyük ihtimalle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yapabilirsiniz. Ancak her şeyden önce bilgisayardaki tüm işletim sistemlerini kaldırıp macOS kurmak zorundasınız çünkü macOS başka bir işletim sisteminin yanına kurulumu desteklemiyor. Aynı bir Mac'de macOS'u silemediğimiz gibi.

İkinci olarak sistem desteği konusu var. Sonuçta macOS adından da anlaşılacağı gibi sadece Mac'lerde çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bundan dolayı herhangi bir bilgisayara heyde macOS kurulumu yapılamaz. Bunu Technopat'ın macOS bölümünde sistem bilgilerinizin tamamını belirterek öğrenebilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı