Pop!_OS nasıl silinir?

Zinederon

Kilopat
Yer
Ordu, Fatsa
Daha fazla  
Pop!_OS'ten Mint'e geçmek için Pop!_OS'i silmem gerek. Bir video izledim ancak EFI'nin içine baktığımız kısımda dosya bulamıyor EFI bölümünün içinde. Yardımcı olur musunuz? @OzgunP
@277726

Son düzenleme:
Pop!_OS'ten Mint'e geçmek için Pop!_OS'i silmem gerek. Bir video izledim ancak EFI'nin içine baktığımız kısımda dosya bulamıyor EFI bölümünün içinde. Yardımcı olur musunuz? @OzgunP
@277726
Dual boot değilse kurulum seçeneklerinden "Diski sil ve Linux Mint'i Kur"a tıklayıp devam edin. O gerisini halleder.

Distro Hopping'e hoş geldin :D.
Arkadaşın dediği gibi yapın gerisini o halleder zaten. Eğer özel değilse Mint'i neden deneyimlemek istiyorsunuz?

Pop!_OS olduğu bölümleri silip tekrar o bölüme kuracaksın bu kadar.

Sistemi Linux Mint live ortamı ile açıp, şununla EFI girdisini silebilirsin. GRUB Silmek

Ardından Diskler (Disks) ya da Gparted ile PopOS'un kurulduğu bölümü silebilirsin.

Windows altından yapmak için, EasyBCD'yi kurup PopOS girdisini silebilirsin. Ardından PopOS kurulu bölümü biçimlendirebilirsin.

Bu işlemlerden önce Windows EFI girdisini, BIOS'tan başa alırsın.

Uyguladıktan sonra istediğin dağıtımı kurabilirsin.

Dual boot değilse kurulum seçeneklerinden "Diski sil ve Linux Mint'i Kur"a tıklayıp devam edin. O gerisini halleder.
Dual Boot ancak GRUB yok.

Sistemi Linux Mint live ortamı ile açıp, şununla EFI girdisini silebilirsin. GRUB Silmek

Ardından Diskler (Disks) ya da Gparted ile PopOS'un kurulduğu bölümü silebilirsin.

Windows altından yapmak için, EasyBCD'yi kurup PopOS girdisini silebilirsin. Ardından PopOS kurulu bölümü biçimlendirebilirsin.

Bu işlemlerden önce Windows EFI girdisini, BIOS'tan başa alırsın.

Uyguladıktan sonra istediğin dağıtımı kurabilirsin.
Ben önce Windows üzerinden silmek istiyorum. Mümkün mü? Diğer türlü bana biraz fazla karışık geldi yapabileceğimden emin değilim.

Ayrıca Dual Boot ama GRUB yok.

Windows üzerinden elbette silebilirsin. Ama büyük ihtimal EFI bölümünü silmene izin vermeyecektir. Bunun için MiniTool Partition Wizard'ın Ücretsiz sürümünü kullan. Gidip Pro sürümünün Demo'sunu indirme.

Windows üzerinden elbette silebilirsin. Ama büyük ihtimal EFI bölümünü silmene izin vermeyecektir. Bunun için MiniTool Partition Wizard'ın Ücretsiz sürümünü kullan. Gidip Pro sürümünün Demo'sunu indirme.
Hocam şimdi videolarda EFI'ye harf veriliyor sonra EFI'nin içine bakıp Microsoft dışındaki kısmı siliyorlar ancak bende böyle olmuyor. EFI'nin içi boş gözüküyor ama dolu.

Ben Pop!_OS'in EFI kısmına bakıyorum Windows'un EFI'sine mi bakmam lazım?

Bir de Dual Boot ama GRUB yok.

Hocam videoları boşver şimdi. Dediğim programı indirdikten sonra Pop!_OS'e ait bölümlerin hepsini sil. Elinde bebek gibi bir disk alanı kalsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı