Popüler inançlar ve ne oldukları

Mümkünlerin içinde bir seçenek de tanrı varsa çözümü de insana bahşetmez miydi?

Dolaylı yoldan çözümü bahşettiğini düşünüyorum. Örneğin, paraya ihtiyacın oldu diyelim. Para aniden, beklemediğin bir yerden çıkıveriyor. Tanrı'nın olduğuna inanıyorum ancak dinler bana çok mantıklı gelmiyor.

Tanrı'nın olduğuna inanıyorum ancak dinler bana çok mantıklı gelmiyor.

Nereden, nasıl baktığınıza göre değişir ve bu değişkenlik aslında sınav denilenin kendisidir. Biz yorumladığımızla; yaşarız, yargılarız, değer veririz. Bu yorum, eğer Tanrı'nınki ile kesişiyorsa o vakit biz O'nun yasasının içindeyizdir. "Din" dediğiniz de aslında O'nun bizim olmamızı, uymamızı istediği haldir. Aslolan ve gerçek her daim Tanrı'dır, bizim anlamamız gereken de O'nun planıdır.

Evet, şu an bir sınavın içerisindeyiz. Sonumuz hayır olsun. Umarım Tanrı'nın istediği gibi yaşayabiliriz.

Ateizm bir inanç değildir aslında. İnançları reddeden bir tür bakış açısıdır.
Ateizm dinlere inanmayan bir inançtır. İnanç dediğimiz şey ibadetten ibaret değildir. Kafanızdaki düşünce, yapı bunların hepsi inançtır. Birisi hayvan öldürmenin katillik olduğunu düşünür ve veganlığın doğru bir inanç (Düşünce.) olduğuna inanır.

Bilgilendirici bir çalışma olmuş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…