Port Açılamıyor

asemih159

Kilopat
Yer
c:\windows\system32
Daha fazla  
Port açma konusunda sorun yaşıyorum.
Öncelikle sabit bir IP'm yok. Modem arayüzünden portu açıyorum lakin dışarıdan bağlantı kuramıyorum. Ngrok ile Minecraft sunucusu açabilmiştim çünkü Minecraft sadece TCP/25565 portuna ihtiyaç duyuyor. Şu anki amacım ise CS:GO sunucusu açmak. Bunun için TCP-UDP/27015, UDP/27020, UDP/27005, UDP/51840 portlarına ihityacım var. Bu portları Ngrok ile (bildiğim kadarıyla) açamam. Sorun Windows güvenlik duvarından da kaynaklı olabilir. (Kapatıp denedim, yine de olmadı.)
Port açmanın alternatif yolları nelerdir? Bu portları açmak için kullanabileceğim araçlar var mı? No-IP ile IP'mi sabitlemeyi denedim, yine olmadı.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
CGNAT içerisindeyiz bu yüzden port açamıyorsun.Eskiden sunucuya modemin IP'si ile girerdin gelen istek modem üzerinden senin port açarken belirttiğin bilgisayarına yönlendirilir ve bilgisayar cevap verirdi.Ama şimdi öyle değil.Modemin de bağlı olduğu bi modem var.Dolasıyla kendi modeminle direk olarak internete bağlanmıyorsun.

1615043434585.png

Eğer CGNAT'tan kendi modemimize yönlendirme yapabilseydik iyi olurdu ama maalesef bize böyle bir seçenek sunmamışlar.Sabit IP satın almak bir çözüm olabilir yada UDP destekleyen bir VPN bulun.Portmap.io serviside türkiyede çalışmıyor hiç kendinizi yormayın.

CGNAT içerisindeyiz bu yüzden port açamıyorsun.Eskiden sunucuya modemin IP'si ile girerdin gelen istek modem üzerinden senin port açarken belirttiğin bilgisayarına yönlendirilir ve bilgisayar cevap verirdi.Ama şimdi öyle değil.Modemin de bağlı olduğu bi modem var.Dolasıyla kendi modeminle direk olarak internete bağlanmıyorsun.

Eki Görüntüle 909452
Eğer CGNAT'tan kendi modemimize yönlendirme yapabilseydik iyi olurdu ama maalesef bize böyle bir seçenek sunmamışlar.Sabit IP satın almak bir çözüm olabilir yada UDP destekleyen bir VPN bulun.Portmap.io serviside türkiyede çalışmıyor hiç kendinizi yormayın.
Aydınlattığınız için teşekkürler.
Peki VPN ile nasıl port açacağım?

Her VPN de farklı ama ingilizceniz varsa anlayacağınızı düşünüyorum.En son çare mecbur Hamachi kullanırsınız ama o da karşı kişininde hamachiyi açması lazım ve 5 kişi sınırı var.

Geri
Yukarı