Çözüldü Port açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

up to date

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD RYZEN 5 5600G
Anakart: GIGABYTE B450M-H AMD B450 2933MHz DDR4 Soket AM4 mATX
Bellek: KINGSTON FURY BEAST 16(8x2) GB DDR4 3200MHz
Disk: KINGSTON 120 GB + 480 GB SSD
Kasa/PSU: HIPER ZOE 3x120mm RAINBOW GAMING ATX Mid 500W
Evde nginx ile site kurmaya çalışıyorum fakat Zxhn H267A V1.0 modemimde port ayarlarını yapmama ve Gelişmiş Güvenlik Özellikli Windows Defender Güvenlik Duvarı'ndan Giden Kuralları'na 80 portunu eklememe rağmen portu sorguladığımda "Reason: Connection timed out" hatası alıyorum, ne yapmam gerekiyor?

Çözüm
Kendi bilgisayarımdan ve aynı modeme bağlı cihazlardan girdiğimde site açılıyor. Benim yapmak istediğim farklı IP'lerden de girebilmek.
Mesajımı okuyabilirsiniz, CGNAT havuzu içindeyken bunu yapamazsınız, dışarıdan port erişimi açamazsınız. Sadece aynı routera bağlı bilgisayarlardan lokal IP adresiniz ile girebilirsiniz. Ya internet servis sağlayıcınızdan CGNAT havuzundan çıkarmalarını talep edeceksiniz ki %99 yapmıyorlar ve statik IP satın almaya yönlendiriyorlar ya da Localtonet | Localhost to Internet tarzı bir servis kullanabilirsiniz.
Gelen kurallarına Ekleyeceksiniz.
Veya Powershell i yönetici olarak açıp.

New-NetFirewallRule -DisplayName "Gözüken_İsim" -Direction Inbound -LocalPort 80 -Protocol TCP -Action Allow

Modemden bilgisayarın 192.168.1.150 ise onu yazıp. Harici port =80 Dahili port= 80
Siteyi 127.0.0.1 olarak açarsan dışarıya iletmeyebilir. Ethernetin IP adresini yazarsınız.

İnternetinizde Statik IP hizmeti var mı?
Telefonda statik IP açabiliyorum ama Windows'ta açmaya çalıştığımda Ağ Geçidi veya Alt Ağ Maskesi gibi varsayılan kalmasını istediğim şeyler istiyor ve ben varsayılan ayarları bilmediğim için o kısımları dolduramadığımdan sadece modem üzerinden DHCP ayarlarından IP değiştirebiliyorum ama Windows'ta etkili olmuyor.

1676067659198.png

Bu şekilde oluyor.

Gelen kurallarına Ekleyeceksiniz.
Veya Powershell i yönetici olarak açıp.

New-NetFirewallRule -DisplayName "Gözüken_İsim" -Direction Inbound -LocalPort 80 -Protocol TCP -Action Allow

Modemden bilgisayarın 192.168.1.150 ise onu yazıp. Harici port =80 Dahili port= 80
Siteyi 127.0.0.1 olarak açarsan dışarıya iletmeyebilir. Ethernetin IP adresini yazarsınız.
Şuan Gelen ve Giden Kuralları'nda ekli. Siteyi 192.168.1.10 olarak açtım.

Eğer router arayüzü üzerinde gözüken dış IPv4 adresiniz "10." ile başlıyorsa CGNAT havuzundasınız demektir ve statik ip satın almadan port açamazsınız. Router arayüzünde gözüken IP ile whatismyip, vb. tarzı sitelerde gördüğünüz çıkış IP adresinin aynı olması gerekiyor.

Eğer router arayüzü üzerinde gözüken dış IPv4 adresiniz "10." ile başlıyorsa CGNAT havuzundasınız demektir ve statik ip satın almadan port açamazsınız. Router arayüzünde gözüken IP ile whatismyip, vb. tarzı sitelerde gördüğünüz çıkış IP adresinin aynı olması gerekiyor.
Modemin IP'sinden bahsediyorsanız, evet 10. ile başlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı