Port açmak için VPN önerisi

osmangny

Hectopat
Yer
Evinönü
Daha fazla  
Meslek
Doğmak,Çoğalmak,Ölmek
Bildiğiniz gibi hemen hepimiz CGNAT kabusunun içindeyiz ve bu port açmamızı engelliyor. Gelen kişileri Dış IP'den modemime yönlendirmek istiyorum. Var mı tavsiye ettiğiniz bir VPN port yönlendirme için? Arkadaşımla pluginli MC oynamak istiyorum. Sanal sunucuları kullandım ama hepsinin deneme sürümü tükendi.

Aklımda manyakça bir fikir var. Şimdi bizim dış IP'miz Switch'in IPS'i. Diyorum ki Gelen istekleri Switch'den modemime yönlendirmek mümkün mü? Modemde PC'ye yönlendirecek. Normal port açmanın bir üstü. Olur mu sizce? Bence imkansız değil şu grafiğe bakın.

1615042537138.png

UDP protokolüyle yönlendirme yapabilen bir VPN'e ihtiyacım var.Şimdiye kadar tek çalıştırabildiğim ngrok vpn ama o da UDP desteklemiyor

Son düzenleme:
@osmangny, switch fikrinin çalışacağını sanmıyorum. Tam anladigim sayılmaz ancak deneyebilirsiniz. Belki DDNS olayına bakabilirsiniz ancak ben becerememistim. Aynı yontem için mecbur Hamachi kullanıyoruz.

@osmangny, switch fikrinin çalışacağını sanmıyorum. Tam anladigim sayılmaz ancak deneyebilirsiniz. Belki DDNS olayına bakabilirsiniz ancak ben becerememistim. Aynı yontem için mecbur Hamachi kullanıyoruz.
Karşıdakininde hamachiden giriş yapmak zorunda olması biraz kötü.Ama yinede iyi hiç yoktan iyidir.Bende hamachi düşünüyordum ama kişilerin sadece IP adresini yazı girebilmelerini istiyordum.Napalım hiç yoktan iyiyidir :D

Geri
Yukarı