Port değişikliği nedir ve nasıl yapılır?

Rozi

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. Ben Millenicom 16 MB internet paketi kullanıyorum. Ama bana gelen hız 6 MB ve aylardır oyunlarda 300-900 ping alıyorum. Wi-Fi kapalı Ethernet kablosu ile bağlıyım modeme. NetSpeed altyapısından sorgu yaptığımda bana 43 MB hız alabileceğimi söylüyor .Santral/Saha dolabına tahimini mesafemin 421 metre olduğunu söylüyor ve bos port yok diyor. Şimdi bizim binanın karşısında hemen 30 metre önümüzde saha dolabı var zaten. Neden oradan değil de 421 metre uzaktan hizmet alıyorum acaba? Yüksek ping ve hız düşüklüğüm bundan kaynaklı mı diye sormak istedim. Saha dolabı değişikliği istesem ya da port değişikliği ne anlama geliyor? İstesem işe yarar mı? Ne yapmamı önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir altyapı düzenlemesi yapılmadan sizin bulunduğunuz yer değişmez. Modem değerlerini paylaşırsanız hattınızın ne durumda olduğunu görebiliriz. Ping sorunu için firmayla iletişime geçin, sorun çözülmüyorsa başka bir ISS'ye geçip şansınızı deneyebilirsiniz.

Yeni bir altyapı düzenlemesi yapılmadan sizin bulunduğunuz yer değişmez. Modem değerlerini paylaşırsanız hattınızın ne durumda olduğunu görebiliriz. Ping sorunu için firmayla iletişime geçin, sorun çözülmüyorsa başka bir ISS'ye geçip şansınızı deneyebilirsiniz.
Hat değerlerim bu şekilde 6 aydır 300-900 ping alıyorum her oyunda packet loss bile oluyor ara ara malesef.

Dosya Ekleri

• hatdegerlerım.png
    hatdegerlerım.png
    179,1 KB · Görüntüleme: 137

Geri
Yukarı