Çözüldü Türk Telekom port değişikliği talebi nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tywishh

Centipat
NetSpeed'in yeni hizmete sunduğu altyapı sorgu ile internet altyapımı sorguladım ve 1241 metreden bağlandığımı gördüm ve alt yapımın 75Mbps olduğunu fark ettim. Fakat mesafeden dolayı Max 15Mbps alabiliyorum. Portumu nasıl daha yakına aldırtabilirim?

Çözüm
Hocam binanıza VDSL altyapı gelmiyorsa port değiştirilse bile yüksek hız alamazsınız. Binanıza kadar VDSL kablo gelmesi lazım. Başvuru için Turktelekom müdürlüğünce dilekçe vermeniz lazım. Ancak kesin sonuç garantisi yok.
NetSpeed'in yeni hizmete sunduğu altyapı sorgu ile internet altyapımı sorguladım ve 1241 metreden bağlandığımı gördüm ve alt yapımın 75Mbps olduğunu fark ettim. Fakat mesafeden dolayı Max 15Mbps alabiliyorum. Portumu nasıl daha yakına aldırtabilirim?

Aga yalan ben VDSL kullanıyorum 33 Mbps hız alıyorum Millenicom'da.
Aga yalan ben VDSL kullanıyorum 33 Mbps hız alıyorum Millenicom'da.

NetSpeed'te 17 Mbps alabilirsin diyor.

Hangi tarifeyi kullanıyorsunuz?
Konuyu tam anlamadım ancak tarifenin 75Mbps değilse o hızı alamazsınız. Öyle bir paket alacaksanız zaten portu VDSL olarak değiştirirler.

Şöyle ben Türk Telekom kullanıcısıyım ben tarifemi değiştireceğim fakat benim portum 1241M uzakta olduğu için ve bu portu NetSpeed değiştirmeyeceği için sıkıntı olacak ben portumu nasıl daha yakına aldırabilirim bunu merak ediyorum. Müşteri temsilcisi ile konuştum müdürlüğe gitmemi söyledi fakat müdürlük nerede araştırdım fakat bulamadım. Benim 75Mbps alt yapım var fakat 1241 metreden bağlandığım için Max 15 Mbps alabiliyorum bence anlaması zor bir cümle değil.

Şöyle ben Türk Telekom kullanıcısıyım ben tarifemi değiştireceğim fakat benim portum 1241M uzakta olduğu için ve bu portu NetSpeed değiştirmeyeceği için sıkıntı olacak ben portumu nasıl daha yakına aldırabilirim bunu merak ediyorum. Müşteri temsilcisi ile konuştum müdürlüğe gitmemi söyledi fakat müdürlük nerede araştırdım fakat bulamadım. Benim 75Mbps alt yapım var fakat 1241 metreden bağlandığım için Max 15 Mbps alabiliyorum bence anlaması zor bir cümle değil.

Sen en iyisi Millenicom'u aradeki altyapım ne kadar destekliyor en güncel sistem onlarda onlar sana söylerler.

Beyler ben kendimi anlatamıyorum galiba ben alt yapımı NetSpeed'den öğrenmedim. Hemen yan binamdaki adam 75Mbps kullanıyor zaten. Binaların yapım yılları da aynı. Ben portumu nasıl yakına alabileceğimi merak ediyorum. Beni yanlış yerlere yönlendiriyorsunuz. Ben 1241M değil de 150M'den bağlanmak istiyorum.

Hocam binanıza VDSL altyapı gelmiyorsa port değiştirilse bile yüksek hız alamazsınız. Binanıza kadar VDSL kablo gelmesi lazım. Başvuru için Turktelekom müdürlüğünce dilekçe vermeniz lazım. Ancak kesin sonuç garantisi yok.

Çözüm
Beyler ben kendimi anlatamıyorum galiba ben alt yapımı NetSpeed'den öğrenmedim. Hemen yan binamdaki adam 75Mbps kullanıyor zaten. Binaların yapım yılları da aynı. Ben portumu nasıl yakına alabileceğimi merak ediyorum. Beni yanlış yerlere yönlendiriyorsunuz.

Yanındaki Adam 75 Mbps Alıyorsa Sende Alırsın VDSL Bu Yarı Fiber Yani Sokağa Kadar Fiber Sonrada Bakır Kablo Bunun Portla Alakası Yok Sadece Sen Alıcağın İnternet Şirketine Örnek Veriyorum 35 Mbps'lik paket istiyorumde onlar sana 35 Mbps verecek portu ayarlar
Hocam Binaya Kadar Gelmesine Gerek Yok Sokağa Kadarda Gelse Yine En Kötü 60 Mbps Alır

Geri
Yukarı