Portakal mı mandalina mı?

Portakal mı mandalina mı?

• Portakal!

• Mandalina!

• Karpuz!

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Az önce yataktan uykulu bir şekilde kalkıp canım çektiği için portakal soyup yedim. İkisi de güzeldir. Fakat inceleme yaptığımızda ikisinin de artı ve eksileri var.
Mandalina(+)
Soyması basit, yemesi kolay, kendiliğinden oluşan dilimleri ayırmak daha basit, dilimlerinin kabuğunu soymak keyifli, canım sıvı ve soğuk tatlı bir şey çektiği zaman marketlerin dışarıdaki reyonlarından 2-3 tanesini makul bir fiyata alıp 3. bir nesneye veya alete ihtiyaç duymadan soyarak isteğimi giderebilecek performans elde edebiliyorum.
Portakal(+)
Çok daha sulu, tatlısı olduğu zaman mandalinadan daha tatlı oluyor, dış kabuğunu soyup ortadan ikiye böldüğümüzde yemesi daha güzel oluyor.
Mandalina(-)
Ezildiği zaman hiç yiyesim gelmiyor, bazen kabuğu zor soyulanlarda elimde sarımsı bir acı sıvı kalıyor.
Portakal(-)
Dışarıdayken canım çektiğinde rahatça soyup yiyemiyorum illaki bir alet lazım, kendiliğinden dilimlerine kolayca ayrılmıyor, alt ve üst tabanları susuz bir şekilde olabiliyor.
Evet arkadaşlar iki ürünü de elimizden geldiğince inceledim. Fiyat-performans-işlevsellik açısından mandalina, tat olarak portakal diyorum. Fakat ankette karpuzu tercih ettim.

Karpuz tuzak şıktı aslında:kedi:
Elma, ayva, armut gibi meyvelerin o çatır çutur sesine tikim var ve onları duyunca tüylerim havaya kalkıyor dişlerim sızlıyor :D
O ses ve hıyarı ısırınca çıkan ses çok hoşuma gidiyor nedense:)

Karpuz ;)

Şaka bir yana, portakalın tadını çok seviyorum. Bu yüzden portakalı seçerdim.

Ama mandalinayı da yerim ve onu da çok severim.

Ayrıca ikisi de vitamin deposu :)

Son düzenleme:
Portakal soyması zor al bıçak kes uzun işler mandalina hemen elinle açabiliyorsun. Tat olarak zaten aynılar. O yüzden mandalina.

Geri
Yukarı