Portal 1 oyunun hikayesi

PSAlvador

Decapat
Daha fazla  
Meslek
İntörn Tıp Doktoru
Arkadaşlar selamlar Portal oyununun hikayesini öğrenmek istiyorum ama aradığım videolarda Portal 2'den de bahsediliyor. Spoiler yememek için izlemiyorum ama öğrenmek istediğim şeyler var.

1- Bu apertura denen yer neden tekredilmiş gibiydi ve burada ne yapılıyor?
2- Bu test için neden bizi seçmişler?
3- Sonda yendiğimiz GlaDOS kimdi, niçin bizi izliyordu?

Bekleyin video atıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izlerseniz tüm sorunlarınız biticektir.

Bekleyin video atıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Portal 2 hakkında spoiler yok değil mi? İndirim bekliyorum almak için.

1) GLaDOS kafayı üşütmüş bir yapay zeka, ondan dolayı zamanında bütün tesisin içine zehirli gaz vermiş ve neredeyse bütün test denekleri ölmüş.
2) Bütün test denekleri neredeyse öldüğü için, bizi seçmişler zira bir tek biz sağlam kalmışız.
3) Sonda GLaDOS'u yenmiyorsunuz, sonradan 2. oyunda tekrardan uyanıyor ve izlemesinin sebebi, test dışına çıkmamak. Sürekli test üstüne test yapıyoruz.

1- Bu apertura denen yer neden tekredilmiş gibiydi ve burada ne yapılıyor?
2- Bu test için neden bizi seçmişler?
3- Sonda yendiğimiz GlaDOS kimdi, niçin bizi izliyordu?

1) Aperture Science denen yer eski bir tuz madenine kurulmuş bir bilim tesisi. Terk edilmiş gibi olmasının sebebi içinde çalışan bütün bilim adamlarının GLaDOS tarafından öldürülmüş olması.
2) GLaDOS eskiden bu tesiste bulunan bilim insanları tarafından programlanmış ve test yapması gerek. Oyunda kontrol ettiğimiz karakterin adı Chell ve eskiden bu tesiste çalışan bir bilim adamı olan ve GLaDOS tesisteki herkesi öldürdüğü sırada bir şekilde hayatta kalmayı başaran Doug Rattmann GLaDOS'dan kurtulmak istiyor ve test deneklerinin bir listesini buluyor, bu listede GLaDOS'u alt edecek birisini arıyor ve listede Chell'i görüyor. Chell'in bunu yapacağını düşünüyor ve listeyi düzenleyerek Chell'i deneye girecek denekler listesinde en üste taşıyor.
3) GLaDOS eskiden bu tesiste çalışan bilim adamları tarafından programlanmış bir süper yapay zeka. GLaDOS açıldıktan bir süre sonra tesisteki bilim adamlarını nörotoksin gazı ile katlederek tesisin kontrolünü ele geçiriyor.

1) glados kafayı üşütmüş bir yapay zeka, ondan dolayı zamanında bütün tesisin içine zehirli gaz vermiş ve neredeyse bütün test denekleri ölmüş.
2) bütün test denekleri neredeyse öldüğü için, bizi seçmişler zira bir tek biz sağlam kalmışız.
3) sonda Glados'u yenmiyorsunuz, sonradan 2. oyunda tekrardan uyanıyor ve izlemesinin sebebi, test dışına çıkmamak. Sürekli test üstüne test yapıyoruz.
Test denekleri değil çalışanları bir deney yapacağım diye kandırmış nerotoksini salmış çalışanlar öldükten sonra sağ kalanlardan test yapmış onlarda ölmüş testlerden geçemeyip sonra test denekleri listesinden seçip yapacaktı fakat doug önceden davranıp ilk dışarıdan seçilecek test deneğini chell olarak değiştirdi.

Geri
Yukarı