Postgresql unable to write Inside temp Windows 10 kurulum hatası

filiphasan

Hectopat
İyi günler, yazılım ile uğraşıyorum ve postgresql veri tabanını bilgisayarıma kurmaya çalıştım. "unable to write Inside temp environment variable path" hatası alıyorum. Process Monitor ile rapor oluşturdum. İnternette onlarca çözüm denememe rağmen çözülmedi. Denediğim çözümler şunlar:
  • Kayıt defteri üzerinde, komut satırı üzerinden Windows script host etkinleştirme.
  • Temp dosya yolunu değiştirme.
  • Wsh ile ilgili her türlü ayarı denedim diye düşünüyorum.
Format atmak istemiyorum çünkü kurmam gereken ve yedek almam gereken birçok proje ve program var.

Bilgisayar Windows 10 Pro 64 Bit. Kurmak istediğim pgsql sürümü 12.7

Son düzenleyen: Moderatör:
Temp dizini olarak kullandığınız diskte ya yeterli alan yok ya da PostreSQL'in oraya yazma izni yok. Yönetici olarak çalıştırıp tekrar deneyin.
Depolama konusunda herhangi bir sıkıntı yok. Kurulum dosyasına tıklıyorum ama kurulum sihirbazı açılmadan bu hatayı veriyor. Yönetici olarak çalıştırdığımda da aynı hatayı alıyorum. TEMP klasörüne sağ tıklayıp özellikler > güvenlik sekmesinde tam denetim izni verdim herkese yinede çalışmıyor.
1626962209272.png

VM uzerinde linux calistirip oraya kurabilirsin Windows un nazini cekmeden. Muhtemelen tek komutla sorunsuz kuruluyordur, internal port forward ile de windows uzerinde gelistirmeni yaparsin.

VM uzerinde linux calistirip oraya kurabilirsin Windows un nazini cekmeden. Muhtemelen tek komutla sorunsuz kuruluyordur, internal port forward ile de windows uzerinde gelistirmeni yaparsin.
Aynen WSL2 veya Docker üzerinde de kullanabiliyorum diye biliyorum. Ama geçen sene çok kolay kurup kullandığım program bu sene ne yaptıysam kurulmadı. Docker ve WSL2 projelerde bağlantı açısından zahmetli işler barındırıyor. O yüzden o seçenekleri şimdilik kenara koydum
Buda sistemin log dosyası.
-----------------------------------------------------------
Kod:
Log started 07/22/2021 at 18:09:06
Preferred installation mode : qt
Trying to init installer in mode qt
Mode qt successfully initialized
Setting variable whoami from C:\Windows\System32\whoami
Script exit code: 0

Script output:
 desktop-r78qv3u\hasae

Script stderr:

Executing C:\Windows\System32\icacls "C:\TEMP/postgresql_installer_8d337cdb10" /inheritance:r

Script output:
 processed file: C:\TEMP/postgresql_installer_8d337cdb10
Successfully processed 1 files; Failed processing 0 files

Script stderr:

Executing C:\Windows\System32\icacls "C:\TEMP/postgresql_installer_8d337cdb10" /T /Q /grant "desktop-r78qv3u\hasae:(OI)(CI)F"

Script output:
 Successfully processed 1 files; Failed processing 0 files

Script stderr:

Executing C:\Windows\System32\cscript //NoLogo "C:\TEMP\postgresql_installer_8d337cdb10\prerun_checks.vbs"
Script exit code: 1

Script output:
 GiriŸ Hatas: ".vbs" dosya uzants i‡in bir komut dosyas alt yaps yok.

Script stderr:
 Program ended with an error exit code

Error running C:\Windows\System32\cscript //NoLogo "C:\TEMP\postgresql_installer_8d337cdb10\prerun_checks.vbs": Program ended with an error exit code
Exiting with code 1

Son düzenleme:
Script output: Giriş Hatas: ".vbs" dosya uzantısı için bir komut dosyası alt yapısı yok.
Log dosyası üzerinde zaten hatayı yazmış. VBS ile ilişkili bir program var mı, kontrol eder misiniz?

Script output: Giriş Hatas: ".vbs" dosya uzantısı için bir komut dosyası alt yapısı yok.
Log dosyası üzerinde zaten hatayı yazmış. VBS ile ilişkili bir program var mı, kontrol eder misiniz?
Kontrol ettim Windowsun kendi .vbs uzantılı dosylar için Windows Script Host - Visual Basic Script aracı var. Bu uzantılı dosyaları bu program açıyor. Sorunu yabancı sitelerde aradım ve bulduğum çözümleri denedim. Yüzlerce siteyi taradım sanırsam windowsun saçma sıkıntılarından birisi. Yazılım işlerinde windowsun kat etmesi gereken çok yol var. Soruna çözüm olarak format attım ve düzeldi. Eğer benim gibi bu sorunu yaşayıp çok uğraşan varsa büyük ihtimalle tek çözüm format atmak gibi gözüküyor.

Geri
Yukarı