Power Boost 500W PSU arıza yapar mı?

Alperen Ülgü

Centipat
Daha fazla  
Power Boost 500W PSU kullanıyorum RX 6500 XT i3 10105F ile ama her yerde kötü yazıyor. Sistem kendini kapatır bozar gibi, ben 1 aydır kullanıyorum. Bir sıkıntısı olmadı, acaba ileride yapar mı değiştireyim mi acilen?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elektornikte şans işidir. Her ürün kalite kontrolden geçer ancak ileride bozulma ihtimali vardır her şey için. Noname bir ürün almadığınız sürece aldığınız marka herhangi bir ürün arıza çıkardığında satın aldığınız merciye başvurarak garanti hizmetinden yararlanırsınız. Her ürün bozulur. Sonsuza kadar bozulmayan bir şey varsa bana da gösterin, hemen yatırım yapacağım. 🙂

Acilen değil de bütçeniz olduğunda değiştirebilirsiniz. Hemen patlayacak, C4 gibi şeyler doğru değil. Genelde elektrik kesintilerinde sorun çıkar. PSU'yu çok yüke sokarsanız da sıkıntı çıkarabilir zamanla. Bu hem şans işi hem de sizin sistem az güç tüketiyor zaten.

Power Boost 500W PSU kullanıyorum RX 6500 XT i3 10105F ile ama her yerde kötü yazıyor. Sistem kendini kapatır bozar gibi, ben 1 aydır kullanıyorum. Bir sıkıntısı olmadı, acaba ileride yapar mı değiştireyim mi acilen?
PSU'nun bozulmasıyla bilgisayar bileşenleriniz bozulabilir. PSU riske gelmez elinizde para oldumu kaliteli bir marka almanızı öneririm.

Kullanmanızı önermem hocam. Belki şimdi sorun yapmaz ama ileride sorun çıkarabilir. İnternette bozulduğuna/patladığına dair azımsanmayacak sayıda konular var. İlla bozulacak diye bir şey yok tabii ama diğer daha iyi markalara kıyasla bu PSU'nun bozulma ihtimali daha yüksektir desek yalan olmaz. Büyük ihtimalle aynı sistemi kullanıyoruz, ben işimi riske atmamak açısından bu sistemi aldığım gibi High Power'ın 500W'lık PSU'sunu alıp PSU'yu değiştirmiştim. Şu an bütçeniz varsa yeni konu açıp PSU önerisi isteyebilirsiniz.

Kullanmanızı önermem hocam. Belki şimdi sorun yapmaz ama ileride sorun çıkarabilir. İnternette bozulduğuna/patladığına dair azımsanmayacak sayıda konular var. İlla bozulacak diye bir şey yok tabii ama diğer daha iyi markalara kıyasla bu PSU'nun bozulma ihtimali daha yüksektir desek yalan olmaz. Büyük ihtimalle aynı sistemi kullanıyoruz, ben işimi riske atmamak açısından bu sistemi aldığım gibi High Power'ın 500W'lık PSU'sunu alıp PSU'yu değiştirmiştim. Şu an bütçeniz varsa yeni konu açıp PSU önerisi isteyebilirsiniz.

Bütçem şu an hiç yok ve bu durum beni korkutuyor 2 3 ay içinde alabilirim anca inşallah alana kadar bir sorun çıkmaz

Yeni konular

Geri
Yukarı