Power Boost 550W 80+Plus ile nasıl idare edilir?

Hocam bütçem tahmini 700 TL civarlarında. Eğer bunun alıcısını bulursam 800-900'e kadar çıkabilirim. Çok bütçem olmadığından dolayı sıfır almak pek yok kafamda. İkinci el sağlam SHP V2, VS650 vs. arıyorum.
SHP vs. bunları geçin, şunu alın ve rahatınıza bakın.

750W'side 800 TL o da düşünebilir.

SHP vs. bunları geçin, şunu alın ve rahatınıza bakın.

750W'side 800 TL o da düşünebilir.
çok sağ olun hocam. PSU kablolarını takmak çok sorun oluyor mu ya, kablolarla aram bozuk, ne zaman düzeltmek istesem daha da düzeni bozuluyor birbirine karışıyor :)

çok sağ olun hocam. PSU kablolarını takmak çok sorun oluyor mu ya, kablolarla aram bozuk, ne zaman düzeltmek istesem daha da düzeni bozuluyor birbirine karışıyor :)
elimdeki PSU şu: POWER BOOST FURY 550W 80+ 120mm Fanli PSU| ITOPYA.COM tahmini ne kadara okutabilirim ikinci elden?

Oyunlarda sorun yaşamanın sebebi güç kaynağından çok SU630 denen çöp SSD gibi duruyor. Google'da basit bir arama ile bu SSD'deki oyun performansın ne kadar kötü olduğunu öğrenebilirsin.
Resleme sorunu var diye hepimiz PSU önerdik ama sorun SSD kaynaklı olabilir mi?

Sıkıntılı SSD attırabilir ama arkadaşın sorunu tabii ki öncelikle PSU gibi duruyor, sistemde yük artınca çöküyordur. Hazır el atmışken ondan da kurtulsun diye uyarayım dedim.

Forza,GTAV gibi oyunlar için harici bir HDD taktım bilgisayara, HDD’den açtığım zamanda da kapanıyor ne yazık ki.

Sıkıntılı SSD attırabilir ama arkadaşın sorunu tabii ki öncelikle PSU gibi duruyor, sistemde yük artınca çöküyordur. Hazır el atmışken ondan da kurtulsun diye uyarayım dedim.
Hocam SSD’nin kötü olduğunu biliyorum ama shutdownın bu yüzden olabileceğini hiç düşünmedim. Bütçem olduğu zaman PSU yenilemek ve bi 8 GB daha takmaktı hedefim. Sizce SSD mi alayım RAM mi?

Forza,GTAV gibi oyunlar için harici bir HDD taktım bilgisayara, HDD’den açtığım zamanda da kapanıyor ne yazık ki.

Hocam SSD’nin kötü olduğunu biliyorum ama shutdownın bu yüzden olabileceğini hiç düşünmedim. Bütçem olduğu zaman PSU yenilemek ve bi 8 GB daha takmaktı hedefim. Sizce SSD mi alayım RAM mi?
RAM yüzünden resleme olasılığı düşük. En fazla bellek dolduğunda, dona dona oynarsınız o kadar. PSU'dan reslenir ama. Zaten 2 yıl olmuş, vadesi dolmuş o ünitenin.

Yine de akılda soru olmaması açısından OCCT programını indirip öyle bakın. Yine reslenirse anlayın ki yük altında PSU yetmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı