Power Boost JBST-PBM509B kasada 360mm soğutma desteği var mı?

Bütçe
3000 -4900 TL arası

youshayasin

Femtopat
Daha fazla  
POWER BOOST JBST-PBM509b bilgisayar kasam bu, Deep cool LS 720 almayı düşünüyorum hem ucuz olduğundan hem de 360 mm radyatörlü düşük bütçeye uygun performanslı bir soğutma olduğu için.
Sizden ricam R7 5700X im var ve soğutması güç bir işlemci kasa genelde içi çok sıcak oluyor. Çünkü içinde RX 6750 XT var ve ikisi de sağlam ısındığı için tek egzoz fanı yetmiyor ve Rust gibi oyunlarsa işlemci bayağı ısınıyor. Ve bu yüzden sıvı soğutma almayı düşünüyorum. Eğer bu soğutma uymuyorsa bana 240 mm F/P bir ürün önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Burada Max. Sıvı Soğutma Desteği 280 mm olarak girilmiş. 240 mm de hayli hayli yeter diye düşünüyorum. Sıvı soğutma önerisini hâkim arkadaşlar verecektir.

Kasanın üst tarafına sıvı soğutmayı koymak istiyorum senin attığın link te üst taraf 240 mm destekli yazıyor

Ben üst taraf için konuşmadım. Kasanın sıvı soğutma için en yüksek desteği 280mm. Onu da öndeki fanları söküp 2x14cm fanlarla yapılacak şekilde destek vermişler anladığım. Dediğim gibi size 240mm lazım. Düşündüğünüz modelin 240mm modelini araştırıp alabilirsiniz. Kötü marka değil diye biliyorum.

Ben üst taraf için konuşmadım. Kasanın sıvı soğutma için en yüksek desteği 280mm. Onu da öndeki fanları söküp 2x14cm fanlarla yapılacak şekilde destek vermişler anladığım. Dediğim gibi size 240mm lazım. Düşündüğünüz modelin 240mm modelini araştırıp alabilirsiniz. Kötü marka değil diye biliyorum.

Teşekkür ederim le 520 wh 240 modelini buldum işlemcimi soğutabileceğini nereden anlayacağım.

Önce konuyu başa alalım. Sıvı soğutma şart mı sizin için? Kaliteli bir hava soğutma ile CPU sıcaklığını çözeceğinizi düşünüyorum.
Oyun içi sıcaklıklar ne alemde? Şu an soğutucu olarak ne kullanıyorsunuz?

Önce konuyu başa alalım. Sıvı soğutma şart mı sizin için? Kaliteli bir hava soğutma ile CPU sıcaklığını çözeceğinizi düşünüyorum.
Oyun içi sıcaklıklar ne alemde? Şu an soğutucu olarak ne kullanıyorsunuz?

Stok soğutucu kullanıyorum tekrar edeyim kasa içi çok sıcak olduğundan bana tek egzoz fanı yetmiyor ve yavaştan yaz ayları gelmeye başladı, kasanın üstünden ekstra hava çıkışı sağlamayı düşünüyorum; kule tipi soğutmalarsa gereksiz gürültülü çalışıyor oyunlarda genel olarak 85 derece alıyorum ve bu sıcaklıktan dolayı ekran kartı da ısınıyor buna çözüm olarak da ekstra hava çıkışı düşündüm. Ekstra bilgi: Ağır yükte test yaptığımda 5 dakikada 95 dereceyi gördü işlemci ve artmaya devam ediyordu bilgisayarı ilk aldığımda dahi böyleydi şu an bilgisayarımda RAM sorunu vardı bu yüzden tamire götürdüm orada bana RAM hariç kasan çok ısınıyor demişlerdi bu yüzden sıvı soğuta düşünüyorum.

Anladım. 5700X için stok soğutucu ile iyi dayanıyor işlemci. Eğer daha uyguna gelecekse üste 2 egzoz fanı ve kule tipi sağlam bir soğutucu ile de bu işi görebilirsiniz. Diğer taraftan sıvı soğutucu tabii ki iyi olacaktır fakat araştırıp almanızı tavsiye ederim. Sıvı soğutma işi düşündüğünüz kadar sessiz olmayabilir.

DeepCool için araştırdım biraz sanırım sessiz çalışıyormuş. Bir alternatif de buldum. Araştırın sosyal üzerinden fikir sahibi olursunuz. ID-Cooling Zoomflow 240. https://www.hepsiburada.com/id-cool...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.49.5

ID-Cooling ürünlerinin resmi satıcısı: gelbura.com bilgin olsun.
Şuradan araştırabilirsiniz: Ä°Ålemci SoÄutucu ve Ä°Ålemci Fanı Modelleri | Gelbura.com

Anladım. 5700X için stok soğutucu ile iyi dayanıyor işlemci. Eğer daha uyguna gelecekse üste 2 egzoz fanı ve kule tipi sağlam bir soğutucu ile de bu işi görebilirsiniz. Diğer taraftan sıvı soğutucu tabii ki iyi olacaktır fakat araştırıp almanızı tavsiye ederim. Sıvı soğutma işi düşündüğünüz kadar sessiz olmayabilir.

DeepCool için araştırdım biraz sanırım sessiz çalışıyormuş. Bir alternatif de buldum. Araştırın sosyal üzerinden fikir sahibi olursunuz. ID-Cooling zoomflow 240. https://www.hepsiburada.com/id-cool...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.49.5

ID-Cooling ürünlerinin resmi satıcısı: gelbura.com bilgin olsun.

Tekrar teşekkür ederim bütçeme hangisi daha avantajlı gelirse ve mantıklıysa onu uygulayacağım

Yeni konular

Geri
Yukarı