Power Boost Noble 120 sıvı soğutucunun fanı çok hızlı dönüyor

mayob

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, kısa süre önce aldığım hazır sisteme Power Boost Noble 120 sıvı soğutucu takılı olarak geldi. İlk başlarda fanı gayet sessiz çalışsa da şu an sistem boştayken bile 1500-2000 RPM gibi uçuk bir hızda dönüyor ve bu da doğal olarak gürültü yapıyor. BIOS'tan Manuel'e alıp kendimce birkaç düzenleme yaptım, fan sessiz çalışmaya başladı fakat bu sefer de oyunlarda 15-20 derece gibi bir sıcaklık artışı tespit ettim. Sıvı soğutucunun hiçbir anlamı kalmamış oldu. Otomatiğe aldığım zaman rahatsız edici seviyede gürültü yapmaya başlıyor. Nasıl bir ayar çekmemi tavsiye edersiniz?

Anakartım: Gigabyte B450M K.

Çözüm yok mu arkadaşlar?

Son düzenleme:
Gigabyte app center üzerinden fanın hızını ayarlayabilirsiniz. Denediniz mi?
Evet, fanı o şekilde susturabildim. Fakat BIOS'tan Voltage modunu açmak durumunda kaldım, diğer türlü ayar çekmeme izin vermiyordu çünkü. Voltage'a alıp RPM'i düşürünce de fanın RGB'leri bir miktar söndü. Sanırım hem ışıkları tam güçte çalıştırmak hem de fanı düşük RPM'de döndürmek mümkün değil.

Evet, fanı o şekilde susturabildim. Fakat BIOS'tan voltage modunu açmak durumunda kaldım, diğer türlü ayar çekmeme izin vermiyordu çünkü. Voltage'a alıp RPM'i düşürünce de fanın RGB'leri bir miktar söndü. Sanırım hem ışıkları tam güçte çalıştırmak hem de fanı düşük RPM'de döndürmek mümkün değil.

Bende de aynı fan var ama benim anakartım B550M DS3H orada böyle bir problemle karşılmadım direkt programdan istediğim gibi kontrol etmeme izin veriyor.

Geri
Yukarı