Power Boost VK-G2080C kasadan gelen çızırtımsı ses

mpizera

Decapat
Daha fazla  
Selamlar,

Yeni bir kasa topladım ve eski bilgisayarımdaki bazı parçaları kullandım. Power ve HDD'yi kullandım eski bilgisayarımdan. Sonrasında garip bir çızırtımsı ses ve fan sesi vardı kasada aşırı bir şekilde. Coil Whine'a benzer bir ses gibi ama rahatsız ediyordu beni. Ekran kartını değiştirdim. 660 Ti kullanıyordum 1050 Ti aldım. Yine değişen bir şey olmadı. Sesi dikkatlice dinlediğimde anakart ve işlemci tarafından geliyor. PSU'yu değiştirdim daha yüksek W'lı PSU aldım yine değişen bir şey olmadı. Denemediğim yol kalmadı; işlemci fanını elimle durdurdum dinledim ses yine var. Kasa fanlarını durdurup dinliyorum yine var. HDD'yi çıkardım kafa vurması gibi bir şey var mı diye. Değişen bir şey yok yine aynı ses. Anakart ve işlemci yeni 2 hafta olmadı alalı. Aşağıya güncel sistemi yazacağım. Şu sesten nefret ediyorum çileden çıkardı beni nerede sorun var anlamıyorum. Neyi yanlış yapıyorum anlamıyorum. ( şu an güncelde HDD hariç her şeyi sıfır aldım.) [ Ses çızırtı gibi fan sesleriyle birleşince aşırı bir ses çıkıyor totalde, coil whine gibimsi sanki anlayamıyorum tam ]

AMD Ryzen 5 1600 (af) 3.2GHz 19MB önbellek 6 çekirdek AM4 12nm işlemci

ASUS NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Cerberus 4 GB DDR5(DX12) PCI-e 3.0 ekran kartı

MSI A520M Pro 4600MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI VGA mATX anakart

Power Boost VK-G2080C RGB USB 3.0 mid Tower kasa

SanDisk 250GB Ultra NVMe M.2 SSD (2400 MB okuma / 950 MB yazma)

G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single kit RAM

Gigabyte Aorus P750GM 750W 80+ Gold Full modüler 120mm fanlı PSU
Şu videodaki sesin (dk: 2.30) biraz daha fazlası gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı