Power Boost X-59 fanı ses yapıyor

AnTİ_DoTE

Kilopat
Daha fazla  
Power Boost X-59 marka kasamda videodaki fan çok rahatsız edici bir ses yapıyor. Kontrol ettim, bir yere de sürtmüyor. Sizce sorun nedir, nasıl kurtulurum bu gürültüden? İlk açılışta yapıyor, 15-20 dakika sonra ses azalıyor.

Power Boost farkı 😎
Neyse... Fanlar anakarta bağlı ise BIOS'tan dönme hızını azaltarak, sesi düşürebilirsiniz. Onun dışında temizleyebilirsiniz, ki bunu yapmışsınızdır diye tahmin ediyorum :D

Power Boost X-59 marka kasamda videodaki fan çok rahatsız edici bir ses yapıyor. Kontrol ettim, bir yere de sürtmüyor. Sizce sorun nedir, nasıl kurtulurum bu gürültüden? İlk açılışta yapıyor, 15-20 dakika sonra ses azalıyor.
Hocam mesh bir kasa ise ses yapar Powerboost önerilmeyen bir marka.

Aynısını ben de kullanıyorum şu üstte ki 2 fandan çok kötü bir ses geliyordu 2 fan arasında ki mesafeyi arttırdım ve vidalarını biraz gevşettim kesildi bende. Deneyebilir misin ? Kesin çözüm olmasa bile geçici olarak çözebilir problemini ayrıca kabloların değmediğine emin misin ?

Öncelikle ses yapan fanı durdur, böylece sesin o fandan gelip gelmediğini tam olarak anlayabilirsin. Fanın tozlarını fala temizle.

Aynısını ben de kullanıyorum şu üstte ki 2 fandan çok kötü bir ses geliyordu 2 fan arasında ki mesafeyi arttırdım ve vidalarını biraz gevşettim kesildi bende. Deneyebilir misin? Kesin çözüm olmasa bile geçici olarak çözebilir problemini ayrıca kabloların değmediğine emin misin?

Aynen bende de üstteki arka tarafa yakın olan fandan sürtme sesi gibi ses geliyor. Kablolar temas ermiyor kontrol ettim. Acaba bir tane fan alıp o fanı değiştirsem mi?

Geri
Yukarı