Power çoklayıcı SSD'yi yaktı

HaWlI KuLlANIcI

Hectopat
Daha fazla  
Yeterli çıkış olmadığı için Power çoklayıcı almıştım. 1 tanesini 3'e cokluyordu. Bir tanesini egzoz fana bir tanesini SSD'ye taktım. SSD'yi okumadı. Sonra HDD'ye taktım onu da okumadı ve egzoz fan çalışmıyordu. Şimdi egzoz fan çalışıyor lakin o çoklayıcıdan bağımsız HDD ve SSD çalışmıyor. Anakart okumuyor. SATA girişlerini değiştirmeyi denedim bir türlü çözüm bulamadım. Oturdum ağlıyorum ciddi ciddi.
Eğer ki çözüm yoksa bu aygitlar geri döndürülebilir mi? Daha SSD 1 haftalık bile değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeterli çıkış olmadığı için Power çoklayıcı almıştım. 1 tanesini 3'e cokluyordu. Bir tanesini egzoz fana bir tanesini SSD'ye taktım. SSD'yi okumadı. Sonra HDD'ye taktım onu da okumadı ve egzoz fan çalışmıyordu. Şimdi egzoz fan çalışıyor lakin o çoklayıcıdan bağımsız HDD ve SSD çalışmıyor. Anakart okumuyor. SATA girişlerini değiştirmeyi denedim bir türlü çözüm bulamadım. Oturdum ağlıyorum ciddi ciddi.
Eğer ki çözüm yoksa bu aygitlar geri döndürülebilir mi? Daha SSD 1 haftalık bile değil.

Hocam eğer yandıysa çözüm yok maalesef. Ama öyle gözüküyor Power çoklayıcılar sorun yaratıyor çoğunlukla.

Hocam bu HDD'deki veriler çok çok çok önemli. Bu verileri kurtarmanın bir yolu yok mu? Birileri tamirini yapmıyor mu bunun? Parası mühim değil.
Yani yapıyor mu bilmem ama yandıysa biraz zor gibi. Birde yaşadığınız yer önemli, herkes tamirini yapmıyor.

Gerekli tornavidanız varsa yapması kolay fakat HDD eski ise kartını bulması imkansızdır. Aynısından almanız falan lazım ama dediğim gibi %100 çözeceğinin garantisi yok.

Hocam sizin için sıkıntı olmazsa bunun modelini söyleyebilir misiniz? Baktım lakin anlayamadım.

Dosya Ekleri

• IMG_20230814_200854.jpg
    IMG_20230814_200854.jpg
    239,8 KB · Görüntüleme: 10
Eğer Board'a zarar geldiyse aynı diskin çalışanından bir board söküp arızalı olana takarak çözebiliyorsunuz diye biliyorum fakat emin değilim, yanlışım varsa bilgilendirin.

Bunu yapabilirsiniz ama her diskin bir ID'si bulunmakta yani Firmware'yi ayarlamanız gerekiyor vs. Direk sök tak yaparak yapamazsınız. Üstelik sökme işlemini aşırı temiz bir ortamda yapmanız gerekmekte.

Geri
Yukarı