Power kablosuyla oynadıktan sonra PC açılmıyor

shizou

Hectopat
RAM
8
SSD veya HDD modeli
Seagate 1TB
Ekran kartı
msi rx 580
Anakart
msi bazooka
İşlemci
Ryzen 3 3100
Merhaba dostlar, dün gece bilgisayarım ile ilgileniyordum kasadaki Power tuşunun kablosunu ve monitörün kablosu ile ilgileniyordum. Çıkarıp takıyordum ve şimdi bilgisayarımı kasanın Power tuşuna bastığımda Power tuşunun ışığı yanmıyor vb. Sorunu nasıl çözebilirim?

Merhaba dostlar, dün gece bilgisayarım ile ilgileniyordum kasadaki Power tuşunun kablosunu ve monitörün kablosu ile ilgileniyordum. Çıkarıp takıyordum ve şimdi bilgisayarımı kasanın Power tuşuna bastığımda Power tuşunun ışığı yanmıyor vb. Sorunu nasıl çözebilirim?
Güç kaynağını başka bir bilgisayara takıp test et. Eğer aynı güç kaynağı başka bir bilgisayara da güç sağlamıyorsa demek ki güç kaynağını bozmuşsun.

Fazla ilgi göstermek de iyi değil. Bırak biraz da bilgisayarın senin peşinden koşsun.

Merhaba dostlar, dün gece bilgisayarım ile ilgileniyordum kasadaki Power tuşunun kablosunu ve monitörün kablosu ile ilgileniyordum. Çıkarıp takıyordum ve şimdi bilgisayarımı kasanın Power tuşuna bastığımda Power tuşunun ışığı yanmıyor vb. sorunu nasıl çözebilirim?

Power tuşunun yönünü yanlış takmış olabilir misiniz + - yönleri oluyor her şeyi eskisi gibi ya da doğru taktığınıza emin olun.

Fişi cıkarın Power tuşuna basılı tutun 30sn bekleyin. Fişi takın Power basın.

Arkada ki kabloyu çıkardım boş boş basılı tuttum da bir şey olmadı hocam.

Power tuşunun yönünü yanlış takmış olabilir misiniz + - yönleri oluyor her şeyi eskisi gibi ya da doğru taktığınıza emin olun.
Hocam valla yönler aynı olmasa da girmez zaten.

Geri
Yukarı