Power Supply önerisi

stnc99

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i5 11400
Asus H-510m-e
Msi Ventus Rtx 2070
Corsair 16gb dual ram
Xigmatek Lux-G midT
128gb ssd
500gb Hdd
Geçen sene parça parça bilgisayar toplamaya başladım. Neredeyse her parçayı değistirirken PSU, SSD, ve HDD'yi değistirmedim. Şu an kullandığım PSU Xigmatek NRP-VC603 600 watt.
Açıkçası bütçem yok fakat PSU'yu 10 yıl gibi bir süredir kullanıyorum ve sistemi iyileştirdikçe korkmaya başladım.
Yine 2. el buldum PSU'lar;
Xigmatek X-Power 650W.
Xigmatek XC-600 600W.
FSP Hydro k 500W.
Almam gerekiyorsa hangisini almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbirisini. Hydro k aralarında en kabul edilebilir olanı ki geçmeye değecek modeller değiller. İkinci el için bütçeniz ne kadar?

Ekran kartı ve işlemcinizi de öğrenmem gerekiyor.

Profilde sistem özellikleri kısmana yazdığım için tekrar yazmamıştım ve şu an bir bütceye sahip değilim açıkçası yeni evliyim. Fakat illaki değistirmem gerekiyorsa idare etmez diyorsanız 1000TL civari ayırabilirim. Yazdığım 2. el PSU'lar 800₺. Sistem;
Intel i5 11400.
ASUS h-510M-E
MSI Ventus RTX 2070.
Corsair 16 GB Dual RAM.
Xigmatek Lux-g MidT.
128 GB SSD.
500GB HDD.

Şu fiyatlara çıkma şansınız var mı?

Normalde kendimi toparlasam ödeyebileceğim meblağlar fakat dediğim gibi kendi PSU'm yeter şu an zarar getirmez diyorsanız daha sonra alıp şu anlık kendimi zora sokmayayım istiyorum. Alınması gerekiyorsa da taksitle artık.
Hayırlısı olsun öncelikle.

Cok teşekkür ederiz :)

zora sokmayayım istiyorum.

Elinizdeki kalsın o zaman. Biraz bütçeniz genişleyince gerçekten geçmeye değecek bir modele geçiş yaparsınız. Sistemde instabilite fark ederseniz kullanmayın. Gerçekten geçmeye değecek kaliteli bir modele geçişinizi yaparız, konu açın mutlaka.

Elinizdeki kalsın o zaman. Biraz bütçeniz genişleyince gerçekten geçmeye değecek bir modele geçiş yaparsınız. Sistemde instabilite fark ederseniz kullanmayın. Gerçekten geçmeye değecek kaliteli bir modele geçişinizi yaparız, konu açın mutlaka.

Teşekkür ederim :)

Geri
Yukarı