"Power Supply Surges Detected" Hatası Yüzünden Sistemin Yeniden Başlaması

• Konuyu başlatan mba
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 14B

mba

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Dostlarım bilgisayarım her gün kendine reset atıyor. Gerek oyun oynarken gerek internette gezerken.

• Ekran kartı: GTX 1060 6G
  • İşlemci: FX 6300
  • RAM: 12GB DRR3 (8+4)
  • İşletim sistemim W10 ve orijinal.
  • Isı değerlerim normal.
EDİT: Sanırım güç kaynağının kararsızlığı veya akım dengesizliği gibi bir durum söz konusu. Bunu nasıl çözebilirim dostlarım?

1.Yol; Anti Surge Support kısmını devre dışı bıraktım. Umarım bilgisayarım alev almaz.

Bugün reset attıktan sonra şöyle bir uyarı verdi.
IMG_0206.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağı marka model nedir? Asus Anti-Surge anakart devre elemanlarının kararsızlığından dolayı da sistemi korumaya alabiliyor. Hatanın gerçekleşme sebebi ise genelde güç kaynağından gelen akımın dalgalı olmasıdır. Ayrıca Anti-Surge'nin de tam olarak kararlı çalıştığını söyleyemem. Üç sağlam güç kaynağı değiştirmeme rağmen yükte Anti-Surge problemi tam gaz devam ediyordu. Sıkıntı anakartta çıktı lakin gerekli ölçümleri yaptığımda Anti-Surge yazılımının hatalı olduğunu farkettim. Çözüm olarak BIOS güncelleyip farklı bir güç kaynağı ile test edin. Yine aynı sıkıntıyı yaparsa gönül rahatlığıyla Anti-Surge özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Gelen elektrikte dalgalanma olduğunu belirtiliyor. Sistemi zorla çalıştırmadan gerekli kontrolleri yapmanız faydalı olur. Düzensiz elektrik aygıtlarınızı yakabilir.

Aynı sorun başıma gelmişti. Sorun güç kaynağına takılan fişin elektrik dalgalanmasından olacağını varsayıyorum fişi farklı bi prizde deneyin ve yedek fiş varsa onu güç kaynağına takarak ta deneyebilirsiniz.

Anti Surge Support kısmını devre dışı bıraktığım halde hala kendini kapatıp aynı hatayı veriyor. Fikri olan var mı ?

Güç dalgalanmasının ne zaman gerçekleşeceği veya nereden kaynaklanacağını tespit etmen zor. Yine de problemin Asus Anti-Surge teknolojisinin istikrarsız çalışmasından kaynaklı olabileceğinin tekrar altını çizerim. Ayrıca bu özelliği kapattığın halde hala aynı hatayı alman tesadüf olamaz. Anakart devre elemanlarındaki problem bu hataya da sebebiyet veriyor olabilir. Sistem tam yükte mi kapanıyor yoksa boşta da kapandığı oluyor mu?

Güç dalgalanmasının ne zaman gerçekleşeceği veya nereden kaynaklanacağını tespit etmen zor. Yine de problemin Asus Anti-Surge teknolojisinin istikrarsız çalışmasından kaynaklı olabileceğinin tekrar altını çizerim. Ayrıca bu özelliği kapattığın halde hala aynı hatayı alman tesadüf olamaz. Anakart devre elemanlarındaki problem bu hataya da sebebiyet veriyor olabilir. Sistem tam yükte mi kapanıyor yoksa boşta da kapandığı oluyor mu?
Bazen oyun oynarken. Bazen masaüstünde gezerken. Bazen internette video izlerken.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı