Power Supply tkg kablosu nereye takılır?

TrgrAhmet

Hectopat
Yeni bir kasa topladım ve MSI MAG'a 600 dn güç kaynağımdan tkg isimli bir kablo çıktı. Bu kabloyu nereye takmam lazım anlamadım. Kasa sorunsuz bir şekilde çalıştı ancak fanların LED'leri yanmıyor, bu tkg kablosu LED'le mi alakalı?(değilse kasa fan LED'leri için nasıl bir kabloyu nereye takmam lazım?)

1712498771011.jpeg

Kablo, 4 pin PWM fan bağlantısı gibi duruyor. Diğer ucu nereye bağlı? Bir de kasanız ya da fanlarınızın marka ve modeli nedir?

Son düzenleme:
Kasam Lian Li Lancool 216

Kasanızda anakartın arka kısmındaki boşluğun üst tarafında bir kontrolcü olmalı. Resimdeki kablo (attığınız manuale göre aşagıdaki resimde işaretledim ve PSU'dan gelmiyor olmalı) da eğer fanlar kontrocüye bağlı ise kontrolcüden gelen PWM kablo gibi eğer öyleyse anakartınizda olan boş fan soketine takmanız lazım. Ayrıca yine kotrolcüden bir adet SATA kablosu PSU'ya ve RGB kontrolü icin (5V 3 pin sokete baglanması gereken) de bir kablo yine anakartta aynı soketiniz mevcutsa ona takılmali.

1712501249842-02.jpeg

Şurada bir video var, belki işinize yarar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı