Çözüldü Power tuşuna basılan sistem tepki vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cursoo

Hectopat
Yer
İstanbul,Beykoz
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Profil Kapağı
1525283096
Bilgisayar parçaları yeni elime geldi. Ekran kartı hariç bütün parçalar yeni. Bilgisayarı topladım Windows'u eski diskimden açmayı başardım. Yeni SSD'ime işletim sistemini klonladım. Üzerine bilgisayarı yeniden başlattım. Boot diskini değiştim. Sonra kasanın kapaklarını takmak için PC'yi kapattım ve kapakları taktım. Kabloları yeniden bağladığımda bilgisayar açılmadı bir daha. Power tuşuna tıklıyorum PSU'dan çıt sesi geliyor. Ve tık yok. Ekran kartının üzerinde LED yanıyor sisteme elektrik bir şekilde geçiyor ama sistem Power tuşuna bastığımda başlamıyor. Yardımcı olun lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa dışında toplayıp deneyin. Toplarken çıplak el kullandıysanız statik elektrik problemi olabilir.
Bu anakarta Power SW kablosunu bağladınız değil mi?

Eski bilgisayarımın psu ile denedim sorunsuz çalıştı. fakat 600w olduğundan dolayı uzun süreli kullanmak istemiyorum. Yeni almış olduğum psuyu nasıl tekrar çalışır hale getirebilirim ?
Kasa dışında toplayıp deneyin. Toplarken çıplak el kullandıysanız statik elektrik problemi olabilir.
Bu anakarta Power SW kablosunu bağladınız değil mi?

Size cevap verip hemen diğer pcye psu bağlamaya başlayım. B550 tomahawk, ryzen 5 5600x, gtx 1070(eskiden duran), gigabyte 750 +80 gold, coolermaster masterliquid v2, coolermaster masterbox td500. Gereksiz parça vermiş olabilirim. Yine de değerlendirirsiniz.
Eski PC'niz duruyor mu? Yeni PSU'yu orda bir deneyin bakalım. Sistem bilgileri neler?
Eski pcye de taktım fanlar 1 saniye dönüp geri kapanıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı