Power tuşuna basınca bilgisayar açılmıyor

ilkkankartal

Yoctopat
Daha fazla  
Power tuşuna basınca sadece ışık yanıyor fan 1 saniye dönüyor ve duruyor. Işıklar kalıyor ama bilgisayar açılmıyor. BIOS pilini değiştirdim fakat tam oturmuyor. Değiştirip başlattıktan sonra 1 saat bekledim ışıklar yanar vaziyette, fişi tekrar çıkarıp taktım fakat yine aynı şekilde sadece ışık yanıyor.

Power tuşuna basınca sadece ışık yanıyor fan 1 saniye dönüyor ve duruyor. Işıklar kalıyor ama bilgisayar açılmıyor. BIOS pilini değiştirdim fakat tam oturmuyor. Değiştirip başlattıktan sonra 1 saat bekledim ışıklar yanar vaziyette, fişi tekrar çıkarıp taktım fakat yine aynı şekilde sadece ışık yanıyor.
Ramlerde problem olabilir çıkartıp tekrar tak.

Hocam işlemci fanı sistemi çalıştırırken fazla ısınıp kapatıyor olabilir (güvenilir) bir bilgisayarcıya göstermenizi tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hocam yaptım daha önce değiştirnce açılıyordu fakat şu an açılmıyor

Anakart arızası gibi duruyor.
anakartımda sıkıntı yok bios değişitirince daha önce açılıyordu.

Ramlerde problem olabilir çıkartıp tekrar tak.
deneyeceğim

hocam yaptım daha önce değiştirnce açılıyordu fakat şu an açılmıyor

anakartımda sıkıntı yok bios değişitirince daha önce açılıyordu.
Bios pili olmus buyuk ihtimalle.
@NipponChemiConKYCap hocamın da dedigi gibi anakart olabilir.
Önceden takayım derken zarar vermis de olabilirsiniz.

Geri
Yukarı