Powerbank nasıl şarj edilir?

svsknr

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgi Teknolojileri Birim Koordinatörü
Merhaba.
Dün belkin marka bir powerbank aldım ama ilk kez böyle bir ürün kullanacağım için bazı konularda yardıma ihtiyacım var. Aşağıda eklediğim fotoğrafta cihazın bağlantı noktalarını görüyorsunuz. Bu 3 bağlantıdan da diğer cihazları (telefon vb) şarj edebiliyor ama bu aletin kendisini nereden şarj edeceğim konusunda kafam karıştı açıkçası. Yanında gelen kablonun bir tarafı typea, diğer tarafı Type-C ama herhangi bir adaptör yok! Dolayısıyla hangi tarafı Powerbank'e takacağım konusunda çekimser kaldım. Kutudan çıkan kullanım kılavuzunda da herhangi bir bilgi verilmemiş bu yönde.
Kısaca, elimdeki Type-C çıkışlı Apple adaptöre takıp, Powerbank'in typea bağlantısından şarj edebilir miyim? Veyahut ben bunu Type-C çıkışından MacBook'umun Type-C girişine taksam, hangisi hangisini şarj edecek?😅
Şimdiden teşekkürler.

Belkin.jpg

Evde değilken şarj da bırakmamalı bence veya balkon da vesaire şarj edilmeli. Beni ürpertiyor hep. Powerbank i şarj ederken kullanmamalısınız düzgün olanları çalışmaz zaten çalışsa da KULLANMAYIN.

hocam hayırlı olsun ürünüz powerbank 5v herhangi bir telefon adaptör ile şarj edebilirsiz ama ürün içindecn bir ucu usb diğer ucu typ c kısa bir kablo gelmiştir onun ile typc orta bölümden şarj edeceksiniz macbook şarj etme konusuna gelince powerbank ın markasının ne olduğunu bilmiyorum tanındık iyi birmarka değilse takmayın bence şu attığım video izlediğinzde belki yardımcı olabilir

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

hocam hayırlı olsun ürünüz powerbank 5v herhangi bir telefon adaptör ile şarj edebilirsiz ama ürün içindecn bir ucu usb diğer ucu typ c kısa bir kablo gelmiştir onun ile typc orta bölümden şarj edeceksiniz macbook şarj etme konusuna gelince powerbank ın markasının ne olduğunu bilmiyorum tanındık iyi birmarka değilse takmayın bence şu attığım video izlediğinzde belki yardımcı olabilir

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Anladığım kadarıyla ben yine iki ucuda Type-C olan bir kablo almak durumundayım; Çünkü iPhone adaptörünün de çıkışı Type-C şeklinde. MacBook olayını da PowerBank'i şarj etmek için sormuştum. Yani ben şarj edeyim diye takıp da, tam tersine boşaltmış olmasın diye ama şimdilik öyle riskli düşüncelerim yok.

Şu kabloyu aldığımda sorunum çözülecek sanırım: Ugreen USB C to USB C 3A Hizli Sarj ve Data Kablosu Beyaz 50 CM | ITOPYA

Geri
Yukarı